برنامه «کتاب شب» بازخوانی رمان‌ها و کتاب‌های مشهور ایران و جهان را با صدای بهروز رضوی به عهده دارد و زندگینامه داستانی مفاخر و مشاهیر را نیز بازخوانی می‌کند. این هفته از امشب شنبه ۲۵ بهمن ماه، داستان پُر فراز و نشیب زندگی عجیب تولستوی در «کتاب شب» رادیو تهران از ساعت ۲۳:۳۰ روی موج اف. ام ردیف ۹۴ مگاهرتز پخش می‌شود.

لئو تولستوی نویسنده نامدار روس، زندگی پُر فراز و نشیب و عجیبی داشت. او خالق رمان «جنگ و صلح»، یکی از بزرگترین رمان‌های ادبیات جهان (با سه هزار صفحه) بود که برای خلق آن چندین سال سختی و رنج کشید. مشهور است که همسرش، دست‌نویس این رمان را هفت بار پاکنویس کرد و این در حالی بود که ۱۳ بچه هم برای نویسنده به دنیا آورده بود. با این حال روابط این زن و شوهر آنقدر عجیب و باور نکردنی بود که تا به حال درباره آن چندین کتاب مستقل نوشته‌اند.

ماجراهای شنیدنی این زندگی را شنوندگان رادیو تهران می‌توانند به مدت شش شب، از شنبه ۲۵ تا پنجشنبه ۳۰ بهمن از برنامه «کتاب شب» با روایت بهروز رضوی بشنوند.

سردبیر و نویسنده این برنامه، محمدباقر رضایی، تهیه کننده رضا قربانی و صدابردار آن محسن فراهانی است.

«کتاب شب» را گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران تولید می‌کند. مخاطبان در سرتاسر دنیا می‌توانند از طریق وب سایت WWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران نیز برنامه‌های رادیو تهران از طریق موج اف. ام ردیف ۹۴ مگاهرتز و ای. ام ردیف ۱۳۳۲ کیلوهرتز پخش می‌شود.

همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می‌توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده‌های دیجیتال (ست تاپ باکس) دریافت کنند.