فرهاد جم پیرامون فعالیت‌های اخیر خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر مشغول بازی در پروژه خاصی نیستم، از سویی پیشنهادات خوبی ارائه نشده و از سویی کرونا و شیوع موج تازه آن همه تولیدات را با مشکل و توقف روبرو کرده به همین سبب پیشنهادات هم کم شده است.

وی با اشاره به شروع موج تازه بیماری کرونا درباره وضعیت سینما ی سال ۹۹ افزود: تصور من بر این است که با اوضاع فعلی و موج تازه بیماری کرونا هیچ امیدی به سینمای سال ۹۹ نیست، این ویروس به این راحتی دست از سر ما بر نمی‌دارد و به همین دلیل احساس می‌کنم که آینده سینما در ادامه سال ۹۹ آینده روشنی نیست.

بازیگر سریال « همسران » درباره نبود اقبال برای اکران آنلاین آثار سینمایی اظهار کرد: واقعیت امر در وهله اول ما به شدت در پدیده اکران آنلاین دچار مشکلات زیرساخت هستیم، هنوز مخاطب ما با تماشای آنلاین آثار سینمایی بیگانه است، از سویی نبود قانون کپی رایت یک شبه سرمایه یک فیلم و تهیه کننده آن را نابود می‌کند.

وی در همین رابطه ادامه داد: عجیب است که در سینمای ما فیلم هنوز دست تهیه کننده است اما مردم پیش از اکران آن را دیده‌اند، قاچاق فیلم به شدت به این هنر صدمه زده، شاید اگر قانون درستی در کپی رایت وجود داشت امروز سینمای آنلاین با توجه به بسته بودن سالنهای سینما بار بزرگی را از روی دوش سینما بر می داشت. 

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به وضعیت بد معیشت بازیگران در ماه های گذشته اظهار کرد: بازیگران هم مردمانی از همین کشور هستند، شک نکنید این بیماری کرونا زندگی را برای همه ما سخت کرده است، بیکاری و کم کاری و مشکلات معیشتی را که کنار بگذاریم، فراغ عزیزان و عدم ملاقات با خانواده یکی از غم‌های بزرگ روزگار کرونایی است. 

وی ادامه داد: ما انسان‌هایی هستیم که همیشه به مهرورزی و صله رحم عادت داشته و سفارش شده ایم، همینکه نمی‌توانیم با یکدیگر دست دهیم، به یکدیگر محبت کنیم و خانواده خود را به راحتی ببینم به نظرم بزرگترین سختی ها در دوران کرونا است. 

بازیگر سریال «ستایش» بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی را نادرست خواند و افزود: نمی‌دانم چرا برخی تا این حد بی توجه به خود و خانواده خود هستند، چرا ما باید در این روزگار سخت از مردم خواهش کنیم که ماسک بزنند و یا به مسافرت نروند؟ چرا تا این حد بی مبالاتی صورت می گیرد، نمی‌دانم این سهل انگاری در جامعه از کجا منشا می گیرد اما این را می دانم که جدی نگرفتن بیماری کرونا برای همه ما تبعات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. 

جم در همین رابطه خاطرنشان کرد: سهل انگاری درباره کرونا مرگبار است، به شخصه امیدوارم سال بعد ماسک‌ها را برداریم، بی مبالاتی ما ممکن است یک خانواده را داغدار کرده و از زندگی ساقط کند، چرا در چنین برهه زمانی خودخواهانه عمل می‌کنیم، اینکه برخی می‌گویند ما قوی هستیم و بیماری را نمی‌گیریم یا می‌گویند ما کرونا گرفته ایم و متوجه نشدیم از نظر من مصداق بارز همین بی مبالاتی و خودخواهی است.