به گزارش افکارنیوز ،اين خواننده با اشاره به این مطلب که هیچ گاه در انتقادهایش از واژههای سخیف استفاده نکرده است در يادداشتي كه در اختيار بخش موسیقی ايسنا، قرارداده، آورده است: من از پدر و مادرم آموختم که مودبانه انتقاد کنم و هیچ گاه از واژههایی چون آویزان استفاده نمیکنم و از الفاظی که این کارگردان درباره من استفاده کرده ناراحت هستم.

من هیچ گاه درباره فیلم ایشان صحبت نکردم و تنها عنوان کردم که از آهنگی که وزارت ارشاد به آن مجوز نمی‌دهد در فیلم‌ها و … استفاده می‌شود و به این شکل مجوز می‌گیرد و نمی‌دانم چرا مسئولان ارشاد به من مجوز فعالیت نمی‌دهند در حالیکه در فیلم ها و سریالها و … آهنگم پخش می‌شود.


این نخستین‌باری نیست که از این آهنگ و نام آن بدون اجازه من سواستفاده می‌شود. اولین بار این آهنگ بدون اجازه من در فیلم سینمایی «اخراجی های ۳» استفاده شده بود و من با کارگردان آن، آقای ده نمکی صحبت کردم و ایشان انصافا از بنده عذر خواهی کرده و من به ایشان گفتم که ای کاش قبل از آن که ازاین آهنگ استفاده شود، کسب اجازه می‌کردند.

از این اتفاق که بگذریم به تازگی فیلمی با عنوان «همه چی آرومه» نیز اکران شده است. من اصلا در جریان این موضوع قرار نداشته‌ام و در واقع از نام آهنگ من سواستفاده شده است.»

طالب‌زاده در ادامه‌ی این یادداشت با تایید اینکه فیلم اکران شده را تاکنون ندیده است، تاکید کرد که اعتراض قبلی او به استفاده از عنوان ترانه‌اش در این فیلم بوده است.

این خواننده همچنین در ادامه نوشته است: «مثال کار این آقایان همانند اینست که شخصی کارخانه‌ی تولید آب میوه تاسیس کند و نام آن را کوکا کولا بگذارد و برای توجیه کار خود چنین جواب دهد که این یک اسم است و ربطی به آن کوکاکولا ندارد. من در جواب این کارگردان باید بگویم که آقای کارگردانی که از بنده توقع دارید اول فیلم را ببینم سپس قضاوت کنم، اول آنکه بهتر است بدانید من برای دیدن فیلم‌های این چنینی وقتی ندارم و حتی اگر بتوانم هم وقت نمیگذارم و دوم اینکه بنده حرفی در رابطه با اینکه شما از آهنگ بنده سواستفاده کرده‌اید نگفته‌ام.

من تنها گفته‌ام که در این فیلم از نام آهنگ من سواستفاده کرده‌اید. من میتوانم به جرات بگویم که در ۱۰ سال گذشته هیچ آهنگی به اندازه این آهنگ مشهور نشده است و تمامی ایرانیان دنیا مرا با نام این آهنگ می‌شناسند. و شما که گفته‌اید حمید طالب زاده آویزان ما و فیلم ما شده است، خوب است یادتان نرود که این شما هستید که به نام آهنگ من متوسل و شده‌اید و از آن برای فروش فیلم و بالا بردن گیشه‌تان سواستفاده کرده‌اید.


برای ورود به هر مکانی باید نخست در بزنیم در حال حاضر که شما در نزده و بدون اجازه وارد شده‌اید حداقل بهتر است که حواستان به ادبیاتی که به کار می‌برید باشد.»


طالب‌زاده در پایان آورده است: «مردم به خوبی میتوانند قضاوت کنند که چه کسی آویزان دیگری شده است ضمنا مجوز من را خدا داده است و مردم خوب و دوست داشتنی کشورم و شما بهتر است به فکر خودتان باشید.»


به گزارش ایسنا، حمید طالب‌زاده پیش از این در رابطه سو استفاده‌ها از آهنگش به ایسنا گفته بود: «قطعه «همه چی آرومه» که چند سال گذشته توسط بنده اجرا شده بود بارها و بارها در فیلم‌های متعدد مورد استفاده قرار گرفته بدون اینکه اطلاعی به من بدهند و این بار نیز نام یک فیلم سینمایی شده است.»


او مطرح کرده بود: «بنده در تعجبم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمان ممیزی این فیلم‌ها کجاست که وقتی می‌خواهند به فیلم‌ها مجوز دهند صدای بنده را در نظر نمی‌گیرند، اگر من ممنوع الکار هستم صدای من روی این فیلم‌ها چه می‌کند؟! اگر هم صدای بنده مشکلی ندارد چرا به من مجوز انتشار آلبوم نمی‌دهند.»

طالب‌زاده اظهار تاسف کرد که هیچ مرجعی برای پیگیری کردن از این سوء استفاده‌ها ندارد

کارگردان فیلم «همه چی آرومه» نیز با ارسال یادداشتی به ایسنا در پاسخ به طالب زاده گفته بود: «دو سال صبوری کردم تا «همه چی آرومه» اکران شود ولی امروز آنقدر کاسه صبرم لبریز است که اگر کسی بخواهد بدون دیدن این فیلم راجع به آن نقدی کند حتما پاسخش را خواهم داد.»

وی ادامه داد: «اگر می‌دانستم خواننده منتسب به ترانه‌ای که امروز نام نخستین فیلم سینمایی‌ام است این قدر ناآگاهانه و صرفا برای آویزان شدن به جریان این فیلم برای دریافت مجوز فعالیتش، بدون دیدن حتی پلانی از فیلم، سخن می‌گوید هیچ گاه نام این فیلم را «همه چی آرومه» نمی‌گذاشتم. کاش ایشان فیلم را می‌دید تا متوجه باشد در فیلم از ترانه‌اش هیچ استفاده‌ای نشده است.»