به گزارش افکارنیوز،

هلنا نیومن رییس فروش ساتبیز اروپا این حراجی را بسیار هیجان‌انگیز در بازار هنر خواند و گفت حالا همه امیدوارند که بازار سخت ۲۰۱۶ دیگر پشت سر گذاشته شده است.

«باغ گل» کلیمت اثر ۱۹۰۷به یک خریدار تلفنی ناشناس به قیمت ۴۲.۵ میلیون پوند فروخته شد. قیمت فروش این اثر با محاسبه کمیسیون هنری به ۴۷.۹ میلیون پوند رسید.  این رقم بسیار بالاتر از ۳۶ میلیون پوندی است که برای فروش آن پیش‌بینی شده بود.

با این مبلغ رکوردی در فروش آثار کلیمت نیز به جای گذاشته شد و این تابلو به عنوان سومین تابلوی گران قیمتی که تاکنون در لندن فروخته شده، نام خود را در تاریخ ثبت کرد. «مرد پیاده» اثر جیاکومتی به قیمت ۶۵ میلیون و «کشتار بی گناهان» اثر روبنس به قیمت ۵۰ میلیون پوند دو اثری هستند که تاکنون به قیمتی بالاتر از اثر کلیمت در لندن به فروش رسیده‌اند.

در این حراجی «بوته گوجه‌فرنگی» اثر پیکاسو به قیمت ۱۸ میلیون دلار فروخته شد. تابلوی «پرتره بارانفسکی» اثر مودیلیانی به قیمت ۱۹ میلیون دلار و تابلوی «زن با انبه‌ها» اثر پل گوگن نیز به قیمت ۱۰ میلیون دلار زیر چکش حراج رفتند.

رقم فروش حراجی عصرانه پیشین کریستیز ۱۳۷ میلیون پوند بود و این حراجی بیش از ۴۵ درصد از برنامه قبلی در سال پیش موفق‌تر بوده است.

آثار کلیمت مدتی است با اقبال زیادی روبه رو شده و اپرا وینفری در سال ۲۰۰۶ «پرتره آدل بلباوئر دوم» را به قیمت ۷۰ میلیون پوند (۸۷.۹ میلیون دلار) خریده بود.