به گزارش واحد مرکزی خبر، عباسیان درگفتگو با برنامه تلویزیونی هفت با اشاره به اینکه شبکه پخش مناسبی درکشور وجود ندارد، افزود: به اندازه کافی ویدئوکلوپ در کشور وجود ندارد . مدتی است که سوپر مارکتها هم به پایانه فروش محصولات اضافه شدهاند که این حجم بسیار بالای سوپرمارکتها قابل کنترل نیست و به پدیده پیچیدهای برای بازرسی و کنترل تبدیل شده است.
مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری تصریح کرد: مشکل ساماندهی پخش از اهمیت بسیاری برخوردار است.
عباسیان ادامه داد: موسسه رسانه‌های تصویری با برخی شرکت های توزیع کننده محصولات غذایی و سوپرمارکتی و بهداشتی برای همکاری وارد مذاکره شده اند.
وی افزود: موسسه رسانه‌های تصویری جلسات متعددی با صنف تهیه کنندگان داشته اند و تقریباً تکثیر غیرمجاز فیلم در زمان اکران کنترل شده است.
دبیر ستاد مبارزه با محصولات غیرمجاز سمعی و بصری گفت: متاسفانه تا چند وقت قبل، حدود ۷۰،۸۰ درصد از محصولات شبکه نمایش خانگی در تهران و فقط ۲۰ تا ۳۰ درصد در کل کشور توزیع می‌شد که طبیعی است که این نوع توزیع محصولات شبکه نمایش خانگی در کشور موجب گسترش قاچاق در استان‌هایی به غیر از تهران خواهد شد.
عباسیان درباره نحوه همکاری با اتحادیه تهیه‌کنندگان و شورای عالی تهیه‌کنندگان در کنترل قاچاق فیلم‌ گفت: ما جلسات متعددی با دوستان اتحادیه تهیه‌کنندگان داشتیم و به آنها گفته بودیم ما در ستاد، قاچاق و کپی فیلم را در تهران تا مرحله پخش در شبکه نمایش خانگی کنترل کرده‌ایم.
وی افزود: به همین دلیل از اتحادیه تهیه‌کنندگان خواستیم که در شهرستان‌ها به ما کمک کنند اما اتحادیه اصرار داشت که در تهران فعالیت کند.
مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری ادامه اداد: اتحادیه تهیه‌کنندگان پیشنهاد داده است که در صورت پشتیبانی ‌ما از آنها در بحثمبارزه با قاچاق، طی مدت سه ماه قیمت رایت فیلم را به قیمت گذشته باز خواهند گرداند.
عباسیان گفت: این کار بزرگی است که در جهت تحقق آن تفاهمنامه‌ای را امضا کرده‌ایم و منتظر هستیم که ببینیم در ماه‌های آینده چه اتفاقی از جانب اتحادیه تهیه‌کنندگان می‌افتد.

وی درباره همکاری با شورای عالی تهیه‌کنندگان گفت: ‌ ما با شورای عالی تهیه‌کنندگان هم که علاقه داشتند در بحثمبارزه با قاچاق محصولات سمعی و بصری به ما کمک کنند، جلساتی داشتیم و به این تفاهم رسیدیم که آنها در مرحله اول در شهرهای کرج و اصفهان وارد عمل شوند.
دبیر ستاد مبارزه با محصولات غیر مجاز سمعی و بصری درباره اینکه آیا موسسات ویدئو رسانه همگی رایت فیلم‌های خارجی را خریداری می‌کنند، گفت: از وقتی که من به موسسه رسانه‌های تصویری آمدم در بخش بین الملل این موسسه، اصالت قراردادهای خرید رایت فیلم‌ها در شبکه نمایش خانگی بررسی می‌شود و همه موسسات موظف هستند که رایت فیلم‌های خارجی را از موسسات معتبر خریداری کنند.
عباسیان درباره پایین آمدن شمارگان فیلم‌های موسسه رسانه‌های تصویری گفت: نخستین دلیل این است که کیفیت محصولات این موسسه به دلیل وجود تله فیلم‌های بی‌کیفیت کاهش پیدا کرده است.
مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری افزود: رعایت نشدن حقوق مصرف کننده، نداشتن برنامه ریزی در توزیع محصولات و افزایش قیمت از دیگر دلایل استقبال نشدن از فیلمهای موسسه رسانههای تصویری است.