به گزارش افکارنیوز،

پویانمایی «زری زری کاکل‌زری» تازه‌ترین فیلم مهین جواهریان به دنبال تقویت ارتباط‌های کودکان با همسالان‌شان با بهره‌گیری از بازی و شعرخوانی است. این فیلم جواهریان برای نخستین بار در بیست و یکمین بازار فیلم جشنواره جهانی فیلم فجر که از ۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ در پردیس سینمایی چارسو در حال برگزاری است، ارایه شده است.

جواهریان درباره این فیلم توضیح داد: این اثر نسبت به سایر تولیداتی که پیش از این کارگردانی کرده ام، متفاوت‌تر است و اصلی‌ترین تفاوت آن کودکانه بودن و استفاده از نمادهای ساده و قابل فهم برای بچه‌های پیش از دبستان است.

وی با اشاره به این‌که مطالعات و پژوهش‌های نظری و عملی زیادی برای ساخت این پویانمایی صورت گرفته است، بیان کرد: پویانمایی «زری زری کاکل‌زری» موجب شادی، تحرک و بازی در کودکان می‌شود و آن‌ها را با خود همراه می‌کند تا با موسیقی ریتم‌دار آن به هم‌خوانی بپردازند.

این کارگردان همچنین با بیان این ‌که این فیلم یک اثر داستانی برای کودکان است، یادآور شد: بخش دوم این پویانمایی نیز در آینده نزدیک تولید و عرضه خواهد شد.

وی بیان کرد: کار ساخت بخش‌ دوم پویانمایی «زری زری کاکل‌زری» به اتمام رسیده و در حال تولید موسیقی مناسب و تازه‌تری برای آن هستیم.

پویانمایی «زری زری کاکل‌زری» از تازه‌ترین آثار امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که به مدت ۶ دقیقه با تکنیک کات اوت رایانه‌ای تولید شده و ترانه‌های آن را افسانه‌ شعبان‌نژاد سروده است.

علاوه بر این فیلم، سه اثر جدید ‌پویانمایی کانون نیز با عنوان‌های «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی امیرهوشنگ معین، «کاش یک برادر داشتم» به کارگردانی ناهید شمس‌دوست و «ماهیگیر و بهار» به کارگردانی سیدحسن سلطانی اولین حضور بین‌المللی خود را در این بازار فیلم که در حاشیه سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر برپا شده است، تجربه می‌کنند.