به گزارش افکارنیوز،

علی ظهوریان دبیر هیات نظارت بر مطبوعات در خصوص روند برگزاری دومین مرحله انتخابات هیئت نظارت بر مطبوعات، گفت:  دور دوم انتخابات از ۱۰ صبح امروز آغاز شده و تا ساعت شش بعد از ظهر ادامه خواهد داشت. هر سال اوج ثبت رای در ساعات اولیه است و تاکنون ۵۰۴ نفر از ۳۴۱۵ نفر واجد شرایط رای خود را ثبت کرده اند. در مرحله اول انتخابات ۱۲۲ نفر نامزد داشتیم که در رای گیری شرکت کردند. ۳۲ نفر از شرکت کنندگان انصراف دادند و بنابراین ما مرحله دوم انتخابات را با ۹۰ کاندیدا برگزار کردیم.

وی در پاسخ به اینکه دلیل انصراف ۳۲ تن از کاندید‌ها قبل از آغاز مراسم انتخابات چه بوده است گفت: این اقدام آن‌ها می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد، ممکن است قصد عده‌ای از مدیر مسئولان محک زدن میزان اعتبار و محبوبیت خود بین سایر مدیران باشد و بعد از اعلام نتایج دوره اول به هدف خود رسیده و از حضور در دوره دوم انصراف دادند.

دبیر انتخابات اعضای هیات نظارت بر مطبوعات با بیان اینکه مهلت ثبت رای تا ساعت ۶ عصر است و دیگر تمدید نمی‌شود ادامه داد: در دوره دوم نیازی نیست که میزان آرای ثبت شده از نصف+۱ بگذرد. به همین دلیل انتخابات ساعت ۱۸ به پایان می‌رسد، از ساعت اولیه نمایندگان نهاد‌های مربوطه از جمله سازمان بازرسی و... در محل انتخابات برای نظارت بیشتر حضور داشته اند. ما از سه مرکز ماهر وزارت ارتباطات، پلیس فتا و سازمان بازرسی دعوت کردیم تا همه نرم افزار‌های لازم برای رای گیری را چک کنند؛ چون این رای گیری به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. در حال حاضر دوستان ناظر در حال رصد تمامی اتفاقات و روند برگزاری انتخابات هستند.