به گزارش افکارنیوز،

 نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با مسئولان سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با با حضور محسن جوادی؛ رئیس نمایشگاه کتاب تهران، محمدجواد حق شناس؛ رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، قادر آشنا؛ قائم مقام نمایشگاه کتاب، ایوب دهقانکار؛ مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی، مهدی اسماعیلی‌راد؛ معاون اجرایی نمایشگاه کتاب و مدیران و معاونان نهاد‌های شهری روز چهارشنبه (۲۲ اسفند ماه) در شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

محمدجواد حق شناس در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: با توجه به همزمانی آماده‌سازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و فرا رسیدن نوروز، فعالیت‌های شهرداری دو چندان شده است و مستلزم آن است که مدیران در بخش‌های مختلف به طور همزمان به این دو مهم بپردازند.

وی با تشکر از اقدامات شهرداران مناطق ۶ و ۷ تهران در برپایی نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: از مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران انتظار داریم تا برای سال آینده نسبت به انتخاب مکان توجه کنند؛ زیرا برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی امام خمینی (ره) فشار‌های مضاعفی به معاونت‌های شهرداری وارد می‌کند.

حق‌شناس تصریح کرد: حمایت از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای شهرداری تهران از اهمیت بالایی برخوردار است و باید خود را برای این روز‌ها تطبیق دهیم، اما باید تلاش کنیم از ایجاد مزاحمت برای دیگران جلوگیری شود.

در ادامه این مراسم محسن جوادی با تشکر از اعضای شورای شهر تهران و معاونت‌ها و مدیران بخش‌های مختلف شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران و دیگر نهاد‌های شهری در طول سالیان مستمر همواره در کنار نمایشگاه کتاب تهران بوده اند و از این رویداد بزرگ فرهنگی و بین‌المللی حمایت کرده اند. بی شک بدون همکاری شهرداری تهران برگزاری نمایشگاه کتاب تهران ممکن نخواهد بود.

رئیس سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ادامه داد: نمایشگاه کتاب تهران این آمادگی را دارد که در صورت آماده بودن زیرساخت‌های موجود در شهر آفتاب بار دیگر به آنجا نقل مکان کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به رغم تمامی سختی‌هایی که بر حوزه فرهنگ وارد شد، امید داریم با برگزاری نمایشگاه تهران نشان دهیم که مردم از فرهنگ استقبال می‌کنند. رسیدن به این مهم تمام سختی‌ها را برای مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران شیرین خواهد کرد.

در ادامه قادر آشنا با تاکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران بدون همکاری نهاد‌های شهری میسر نیست عنوان کرد: قبل از انتخاب مکان نمایشگاه از محل شهر آفتاب بازدید شد و مشخص شد که ظرفیت لازم برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را ندارد. امیدواریم این زیرساخت‌ها آماده شوند تا بار دیگر شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب باشیم.

همچنین مهدی اسماعیلی‌راد در این نشست با اشاره به تقسیم‌بندی وظایف برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: تقسیم‌بندی فعالیت‌ها و اقدامات بر اساس حمل و نقل و ترافیک شهری، حوزه فنی و عمرانی، خدمات رفاهی و شهری و حوزه امنیتی انجام شده است و به نهاد‌های شهری ذیربط ارسال خواهد شد. امیدوارم با همکاری یکدیگر بتوانیم در برگزاری نمایشگاهی با شکوه سهیم باشیم.