به گزارش افکارنیوز،

دانش آموزان بسیجی سراسر کشور به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیانیه صادر کردند.

اخبار اجتماعیمتن بیانیه دانش آموزان بسیجی به شرح زیر است:

مِن المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا﴿۲۳﴾

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

شهادت سردار سرافزار سپاه اسلام و جبهه مقاومت و خوار چشم مستکبرین، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به امام زمان (عج) و نایب بر حقش حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی)، دلبستگان مکتب مقاومت و ملت قهرمان ایران و همه آزادگان جهان تسلیت عرض نموده و نکاتی را به استحضار امت اسلامی می‌رسانیم:

۱- پس از گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، علیرغم همه توطئه ها، فتنه‌ها و خباثت‌های شیطان بزرگ و عمال و اذناب منطقه‌ای اش، انقلاب اسلامی، پرشتاب‌تر از همیشه به مسیر پرافتخار در نیل به تمدن اسلامی ادامه داده و به فضل الهی توانسته جبهه‌ای از حق مداران، مستضعفین و مظلومین را با هدایت‌های حکیمانه امامین انقلاب اسلامی سامان دهد که این ابتکار نورانی، پس از سال‌ها مبارزه اکنون به درخت تنومندی بدل شده که خواب راحت را از چشم ظالمان و جهانخواران ربوده است. عظمت و عمق جبهه مقاومت الحمدلله امروز به حدی است که شیطان بزرگ و غده سرطانی و پلید اسرائیل و سایر رژیم‌های مرتجع منطقه با انبوهی از امکانات و تجهیزات و سرمایه، راهی جز ترور کور و وحشیانه فرماندهان دلیر جبهه مقاومت در مقابل خود نمی‌بینند. اما این دشمنان زبون باید بدانند بعد از هر شهادتی، این مسیر نورانی مصمم‌تر از گذشته توسط همرزمانشان و فرزندان شجاع ایران اسلامی و دلدادگان جبهه مقاومت تداوم یافته و علاقه‌مندان بیشتری پیدا کرده است.

۲- این سردار محبوب، مجاهد نستوه، فرمانده مقتدر و سرباز پاکباخته ولایت و عاشق امت اسلامی، عمر پر برکت خود را در مسیر اعتلای اسلام عزیز و پاسداری از حریم قرآن و عترت و دفاع از امنیت، منافع و مصالح ملی سپری کرد و به عنوان مصداق جامع و کامل "مجاهد فی سبیل الله"، نقش‌آفرینی‌های افتخار آمیز و ماندگاری در این صراط مستقیم برای همیشه در منطقه به ودیعت نهاد و قطعا به الگو و اسوه‌ای بی نظیر و یگانه برای نسل آینده و تمدن ساز اسلامی ایران اسلامی بدل شده و دشمن بداند که با این عمل جاهلانه خود، میلیون‌ها حاج قاسم به زودی، آرمان بزرگ انقلاب اسلامی یعنی فتح قدس شریف را رقم خواهد زد

۳- سران خبیث دول استکباری و استبدادی بدانند انتقام سخت از مسببان این فاجعه تلخ، تازه آغاز راهی است که به زودی دودمان ظالمان و اشرار عالم را توسط آزادگان جهان بر باد خواهد داد. نسل کنونی و آینده انقلاب اسلامی، انتقام این خون پاک و مظلومانه را، از ریشه خشکاندن بساط مستکبرین عالم می‌داند و تا تحقق این هدف مقدس لحظه‌ای قرار نداشته و به این تروریست‌های بالذات اعلام می‌داند که دیگر یک شب آرام نخواهند داشت.

۴- شهید عظیم الشان و عزیز ما، سپهبد شهید حاج قاسم شهید سلیمانی یک مکتب، یک باور و اعتقاد و یک نماد است. هر چند جسم مطهرش از میان رفته است، ولی باور و اعتقادش تا عمق جان میلیون‌ها مسلمان و معتقدان به مکتب مقاومت ریشه کرده و تکثیری عجیب به وسعت عالم و در جغرافیای حضور آزادگان جهان در همه دنیا خواهد داشت. این مدعا را تاریخ پرافتخار و خونرنگ انقلاب اسلامی ثابت نموده که هر گاه شهادت بزرگمردی را تجربه نموده بر استحکام آن افزوده است.

۵- تدبیر حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) مبنی بر جایگزین نمودن همرزم دیرین و فرمانده لایقی، چون سردار اسماعیل قاآنی به عنوان ادامه دهنده راه و مرام این شهید بسیار جای امیدواری دارد که برای یک لحظه هم این مسئولیت خطیر و راه نورانی بدون متولی نماند.

دانش آموزان بسیجی و عموم دانش آموزان نسل چهارم انقلاب اسلامی ضمن دعوت عموم ملت شریف در مراسم‌های بزرگداشت و همچنین تشییع این شهید والامقام در شهر‌های مشهد، تهران و کرمان، راه و مکتب و مسیر نورانی این شهید راه الگوی همیشگی برای تداوم انقلاب عزیز اسلامی و گسترش آن به تمام عالم می‌داند و سنگر مدارس را به محلی برای زایش سلیمانی‌ها و مکتب و مرام تمام نشدنی او بدل می‌کند.

والسلام علیکم والرحمه برکاته