جواد نوروزبیگی تهیه کننده فیلم سینمایی «خون شد»، پیرامون انصراف « مسعود کیمیایی » از حضور در جشنواره فیلم فجر سی و هشتم گفت: من با مسعود کیمیایی صحبت کردم، وی بیانیه‌ای نسبت به انصراف خود از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر صادر کرده بود اما بعد از صحبت با وی توافق کردیم که وی می‌تواند از بخش کارگردانی و فیلمنامه نویسی جشنواره انصراف دهد اما ما برای حضور در جشنواره امسال انصراف نخواهیم داد. 

حتما بخوانید : زمان افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فیلم فجر 98

اخبار چهره ها - وی در همین راستا ادامه داد: مسعود کیمیایی مختار است، می‌تواند از دو بخش فیلمنامه نویسی و کارگردانی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر انصراف دهد، اما درباره کلیت فیلم بسیاری از عوامل زحمت کشیده‌اند که همگی دارای حقوق معنوی هستند.

تهیه کننده فیلم سینمایی « خون شد » با اعلام دوباره حضور این فیلم در جشنواره فیلم فجر  سی و هشتم اذعان کرد: طبق صحبتی که با تمامی عوامل از جمله بازیگران و عوامل پشت صحنه صورت گرفت، همگی موافق حضور در جشنواره فیلم فجر هستند و کسی تمایل به انصراف از این جشنواره را ندارد.

وی انصراف برخی هنرمندان از حضور در جشنواره فیلم فجر را اینگونه تحلیل کرد: از هنرمندان کشور توقع می‌رود که بعد از یک اتفاق ناگوار که جامعه را در اندوه فرو برده موضع درستی بگیرند، موضع گیری‌ هنرمندان در چنین شرایطی طبیعی است اما نه به این عنوان که به یکباره به جشنواره‌ مهم کشور که سالهاست در حال برگزاری است پشت کنند. 

این تهیه کننده سینما در همین رابطه تصریح کرد: تحریم جشنواره فیلم فجر معنای دیگری داشته و سمت و سویی دیگر نیز دارد، هنرمندان می‌توانند اعتراض کنند اما اینکه این جشنواره را زیر سوال برده و بقیه را به انصراف از آن تحریک کنند جنبه اعتراض اجتماعی نداشته و بیشتر سویه سیاسی دارد. 

نوروزبیگی خاطرنشان کرد: ما طی هفته گذشته همگی بعد از شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی به یک وحدت و انسجام ملی با شکوه رسیده‌ایم، حال با این جهت‌دهی های نادرست نباید آن اتحاد ملی را خدشه دار کنیم.