به گزارش افکارنیوز،

با نزدیک شدن به زمان برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گمانه‌زنی‌ها پیرامون انتخاب فهرست نهایی هیات داوران این جشنواره شدت گرفته و در نوع خود حاشیه‌هایی را به همراه داشته است. 

اخبار چهره ها - البته پس از اعلام داوران بخش نگاه نو و فیلم کوتاه و مستند هنوز از سوی دبیرخانه هیچ گونه فهرست مشخصی از اسامی هیات داوران سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ اعلام نشده است.

بهرام رادان ، فریدون جیرانی، نرگس آبیار ، آزیتا موگویی، مریلا زارعی ، فرزاد موتمن و حامد بهداد از جمله اسامی موجود در فهرست گمانه‌زنی‌ها پیرامون فهرست نهایی هیات داوران سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در سال جاری هستند، اسامی که هر کدام به نوعی سهم کمی از آثار جشنواره داشته و می‌توانند به عنوان گزینه های داوری مطرح شوند. 

در همین راستا مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طی گفت‌وگوی دیروز خود با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درباره زمان اعلام اسامی هیات داوران از معرفی این فهرست طی دو روز آینده خبر داد.

فریدون جیرانی نویسنده و کارگردان سینما ، پیرامون انتشار خبری مبنی بر پذیرش داوری جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم از سوی وی گفت: من با هیچ رسانه و یا شخصی در قبال حضورم در هیات داوران سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر صحبت نکرده‌ام و اگر اسمی به میان آمده در حد گمانه زنی است.

وی در همین راستا ادامه داد: وجود گزینه‌های مختلفی برای داوری جشنواره فیلم فجر امکان پذیر بوده و شاید همه در قبال آنها صحبت می‌کنند اما هنوز هیچ چیزی قطعی و رسمی نیست و هیچ داوری هم به صورت رسمی از سوی دبیرخانه جشنواره فیلم فجر معرفی نشده است.

کارگردان فیلم «آشفتگی» درباره احتمال حضورش در هیات داوران جشنواره فیلم فجر سی و هشتم خاطرنشان کرد: برای حضور در هیات داوران جشنواره فیلم فجر با من صحبت‌هایی شده منتها به دو ماه قبل بر می‌گردد، این پیشنهاد در آن زمان صورت گرفت اما هیچ چیز رسمی نبود و به نوعی این پیشنهاد کاملاً دوستانه با من مطرح شد و قرار بود تا درباره آن فکر کنم.