به گزارش افکارنیوز،

هر ساله آکادمی اسکار جوایزی را در بخش بهترین‌های سینمایی از جمله بهترین بازیگران و کارگردانی سال و همچنین فیلم و فیلمنامه اهدا می‌کند. این جوایز مهمترین و بالاترین جوایز سینما هستند که هفته گذشته نیز جدیدترین دوره آن برگزار شد و با موفقیت فیلم « انگل » همراه بود.

اخبار چهره ها - اما در سمت دیگر این افتخار سینمایی، جوایز تمشک طلایی قرار دارد که بدترین های سال سینما را گرد هم می‌آورد و به آن‌ها جایزه می‌دهد. در حقیقت تنها جایزه‌ای است که هیچکس تمایلی به دریافت آن ندارد.

علاقه‌مندان به سینما ممکن است تصور کنند که برندگان و نامزد‌های این جوایز هیچ گاه با یکدیگر اشتراک نخواهند داشت، اما بسیاری از فیلم ها، بازیگران و کارگردان‌های نامزد در جوایز تمشک طلایی سابقه نامزدی اسکار هم داشته اند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

ادی ردمین

۱۰ بازیگر معروف با سابقه دریافت جایزه اسکار و بدترین بازیگر سال

ادی ردمین در سال ۲۰۱۵ برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی «تئوری همه چیز» در نقش استیون هاوکینگ جایزه اسکار دریافت کرد. سال بعد  او برای فیلم سینمایی «دختر دانمارکی» باز هم توانست برای این مجسمه طلایی رقابت کند، اما همچنان در همان سال برای فیلم «صعود مشتری» نامزد بدترین نقش مکمل جوایز تمشک طلایی نیز شده بود.

هلی بری

او در سال ۲۰۰۱ از ستاره‌های رو به رشد سینما بود و این موضوع را با نقش آفرینی در فیلم سینمایی «مهمانی هیولا» ثابت کرد. بری برای آن نقش جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را دریافت کرد و به تنها زن سیاهپوستی تا آن زمان تبدیل شد که این جایزه را دریافت می‌کند. او چند سال بعد نیز موفق بود، اما در سال ۲۰۰۴ با فیلم «زن گربه ای» قدم اشتباهی را برداشت و به خاطر آن جایزه بدترین بازیگر زن را دریافت کرد.

برد پیت

۱۰ بازیگر معروف با سابقه دریافت جایزه اسکار و بدترین بازیگر سال

تا پیش از اسکار ۲۰۲۰، با وجود حضور و نقش آفرینی در فیلم‌های معروف، او تنها یک بار به عنوان تهیه کننده (۱۲ سال بردگی محصول سال ۲۰۱۲) جایزه اسکار را برده بود. اما امسال با اسکار نقش مکملی برای فیلم «روز و روزگاری در هالیوود» دریافت کرد و این طلسم را شکست. او برای فیلم رکورد بزرگ هم در اسکار موفق بود، این در حالی است که برد پیت در سال ۱۹۹۴ برای فیلم «مصاحبه با خون آشام که تام کروز هم در آن نقش آفرینی می‌کرد تمشک طلایی بدترین ترکیب بازیگری را دریافت کردند.

بن افلک

۱۰ بازیگر معروف با سابقه دریافت جایزه اسکار و بدترین بازیگر سال

افلک دو جایزه اسکار برای فعالیت در پشت صحنه فیلم ها دارد. در سال ۱۹۹۷ او جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را دریافت کرد و سال ۲۰۱۲ هم برای تهیه کنندگی فیلم «ارگو» این جایزه به او رسید. اما او در بازیگری همیشه مورد استقبال قرار نگرفته است. در سال ۲۰۰۳ او برای بازیگری در فیلم سینمایی «دردویل» جایزه بدترین بازیگر را دریافت کرد. همچنین در سال ۲۰۰۹ برای بدترین بازیگر دهه نیز نامزد شده بود. اما این تمام ماجرا نیست او در سال ۲۰۱۷ هم به همراه هنری کویل در بخش بدترین تیم بازیگری نامزد شد.

نیکول کیدمن

 

نیکول کیدمن جوایز متعددی را برای نقش آفرینی هایش دریافت کرده ه از جمله جایزه بهترین بازیگر آکادمی اسکار را برای فیلم «ساعات» دریافت کرد، اما بین این افتخارات، جایزه تمشک طلایی در سال ۲۰۰۵ نیز دیده می‌شود. او به همراه ویل فرل برای فیلم «افسونگر» برنده بدترین تیم بازیگری شد.

آل پاچینو

۱۰ بازیگر معروف با سابقه دریافت جایزه اسکار و بدترین بازیگر سال

در طی سال ها، آل پاچینو ۹ بار نامزد اسکار شده است و آخرین بار آن همین امسال و با فیلم «مرد ایرلندی» بود که نتوانست آن را دریافت کند. البته او برای فیلم سینمایی «بوی خوش یک زن» توانست جایزه اسکارش را دریافت کند، اما حتی آل پاچینو هم از جوایز تمشک طلایی در امان نبوده است. او برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی «جک و جیل» جایزه بدترین نقش مکمل را دریافت کرد.

مارلون براندو

۱۰ بازیگر معروف با سابقه دریافت جایزه اسکار و بدترین بازیگر سال

مارلون براندو نام آشنای دیگر است که یکی از به یاد ماندنی‌ترین فیلمساز‌های آمریکاست. او دو جایزه اسکار بازیگر در طول حرفه اش دریافت کرد. یکی برای «در بارانداز» و دیگری برای «پدرخوانده». او در سال ۱۹۹۶ برای نقش آفرینی در فیلم اقتباسی جزیره دکتر مورو، جایزه بدترین نقش مکمل مرد را دریافت کرد.

سوفیا کاپولا

شاید دختر فرانسیس کاپولا بودن به سوفیا کمک کرد تا نقشی در فیلم «پدرخوانده ۳» داشته باشد، اما نتوانست آن را از گرفتن جایزه بدترین بازیگر نقش مکمل زن دور نگه دارد. او در سال ۲۰۰۳ برای فیلم سینمایی «از دست رفته در ترجمه» جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی اسکار را دریافت کرده بود.

روبروتو بنینی

۱۰ بازیگر معروف با سابقه دریافت جایزه اسکار و بدترین بازیگر سال

بازیگر کهنه کار ایتالیایی که برای نقش آفرینی، بازیگری و نویسندگی فیلم سینمایی «زندگی زیباست» چندین جایزه و افتخار را در اسکار دریافت کرد از جمله بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلم خارجی زبان است. اما در سال ۲۰۰۲ و وقتی او در فیلم سینمایی «پینوکیو» بازی کرده بود،از سوی جوایز تمشک طلایی بدترین بازیگر آن سال لقب گرفت.

مل گیبسون

۱۰ بازیگر معروف با سابقه دریافت جایزه اسکار و بدترین بازیگر سال

همانند بن افلک او چند اسکار برای فعالیت‌های پشت صحنه خود از جمله بهترین فیلم و کارگردانی برای «شجاع دل» دریافت کرده است. او در سال ۲۰۱۵ برای فیلم «بی مصرف‌ها ۳» بدترین بازیگر مکمل مرد شد. او این جایزه را برای «خانه پدر ۲» هم دریافت کرد.

بازیگران مشهور دیگری نیز هستند که اگرچه جایزه تمشک طلایی را دریافت نکرده اند، اما سابقه نامزدی در آن را دارند از جمله سیلوستر استالونه و جک نیکلسون.