به گزارش افکارنیوز،

فیلم سینمایی «زهرمار» نخستین ساخته سینمایی « جواد رضویان » به تازگی راهی شبکه نمایش خانگی شده است، این فیلم نخستین بار در جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و نظارت متفاوتی را به همراه داشت. 

اخبار چهره ها - فیلم سینمایی « زهرمار » نخستین ساخته رضویان بدون شک و با اشاراتی که خود کارگردان هم داشته یک اثر تجربه گرا برای تجربه اول کارگردانی رضویان است، اتفاقی که ناپخته اجرا شده و این ناپختگی در جای جای اثر از درام تا کارگردانی پیش می رود.

مشکل اصلی فیلم زهرمار معلق بودن بین کمدی بودن و یا اثری جدی با مضمون اجتماعی است، رضویان می خواهد هر دو وجه را نگه دارد اما این اتفاق به هیچ وجه نیفتاده و اثر دچار سردرگمی در فرم و محتوا می شود، اتفاقی که در طول اثر به شدت مخاطب را پس زده و توقع وی را بر آورده نمی کند.

این فیلم نخستین بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد اما نتوانست استقبال چندانی را از آن خود نماید.این فیلم شاید نتوانست چندان مورد رضایت اهالی رسانه قرار گیرد اما در نوع خود نقد منفی را هم به همراه نداشت.

شاید یکی از نقاط مثبت فیلم زهرمار را بتوان بازی‌های یکدست اثر دانست، سیامک انصاری بازی قبال قبول و به دور از غلوشدگی داشته و زوج وی در اثر «شبنم مقدمی» همچنان سیر صعودی خود را به طور کامل طی کرده است، بازیگری که طی سالهای گذشته با تنوع نقشی که ایفا کرده به یکی از بازیگران صاحب سبک مبدل شده است.

فیلم رضویان اثری جدی نیست، اثری کمدی هم نیست اما با این وجود با ایجاد برخی موقعیت ها و قراردادن شخصیت‌ها در آن موقع تلاش می کند تا اتفاقی کمیک رقم بزند اما این کمدی هیچگاه به نمایش در نمی آید، البته با وجود محوریت کمدی اثر از جمله نکات مثبت اثر بدون شک می‌توان به عدم استفاده از شوخی‌های مبتذل در اثر اشاره کرد. اتفاقی که پیشتر خود رضویان نیز به آن تاکید کرده بود.

سیامک انصاری بازیگر نام آشنای سینما و تلویزیون در این فیلم گریم متفاوتی داشته و به احتمال فراوان حضور تازه ای در سینما به ثبت خواهد رساند. انصاری سال پیش اکران فیلم سینمایی "ساعت پنج عصر" را تجربه کرد که نتوانست موفقیت چندانی را به دست آورد.

این فیلم هجدهمین تجربه سیامک انصاری در سینما محسوب می شود. وی در کارنامه سینمایی خود آثاری همچون بمب یک عاشقانه، «خوک»، «ساعت پنج عصر»، «دراکولا»، «جرم»، «بی پولی» را می بیند.

علاوه بر سیامک انصاری بازیگرانی همچون شبنم مقدمی، شقایق فراهانی، سیامک صفری، نسیم ادبی، علیرضا استادی، رضا رویگری، حسین محب اهری، سیامک ادیب و برزو ارجمند مقابل دوربین تورج اصلانی قرار می گیرند.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی زهرمار آمده است: حشمت: فکر نمی کردم تاوان اشتباهم رو با تو پس بدم، لیلا: زهرمار.

سایر عوامل تولید فیلم سینمایی «زهرمار» هم عبارتند از؛ نویسنده: پیمان عباسی، مجری طرح: احسان درخشان، برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: پوپک مظفری، مدیرتولید: پروانه زبان فهم، مدیر فیلمبرداری: تورج اصلانی، طراح گریم: عبدالله اسکندری، طراح صحنه: مهدی موسوی، طراح لباس: ثنا نوروزبیگی، صدابردار: محمود خرسند، عکاس: کوروش جوان، مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه ای: سپیده آماده.