به گزارش افکارنیوز،

مهدی قمی رئیس فرهنگسرای ابن سینا و مشاور برنامه تلویزیونی «رفیق» با اشاره به همکاری با شبکه امید در ساخت این مجموعه رمضانی بیان کرد: این مجموعه تنها اثر تولیدی سال ۹۹ است که از طرف فرهنگسرای ابن سینا با همکاری شبکه امید ساخته می‌شود.

اخبار فرهنگ و هنر - با اشاره به ویژگی این برنامه عنوان کرد: «رفیق» در حوزه نوجوانان است و مهمانان این برنامه نوجوانانی هستند که در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، تحصیلی و… افرادی شاخص هستند یا ورزشکار و نبوغ علمی یا فرزند شهید هستند.

قمی با ذکر مثالی از مهمانان عنوان کرد: گاهی هم مهمان برنامه فردی بزرگسال است که با فرزند نوجوانش حضور پیدا می‌کند مثل حاج حسین یکتا که با فرزندش می‌آید.

وی درباره دیگر ویژگی‌های برنامه نیز گفت: این برنامه حدود ۴۵ دقیقه قبل از افطار از شبکه امید پخش می‌شود و از آیتم‌های مختلفی برخوردار است مثلاً در بخشی از برنامه با یک روان شناس محمد کاظم‌زاده گفتگو می‌شود. همچنین در این برنامه چند پویش برگزار می‌کنیم به طور مثال پویش «بچه‌های محراب» یکی از آن‌هاست که نوجوانان به مدت یک دقیقه اذان گفته و آن را ضبط می‌کنند. پویش یا فراخوان دیگری هم داریم که قرائت قران در یک دقیقه است و در نهایت نوجوانان در هر دو اینها شرکت می‌کنند و از سمت شبکه امید نسبت به چگونگی این پویش‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

مشاور برنامه «رفیق» درباره هدف از ساخت و مشارکت در این برنامه تصریح کرد: ما در حوزه برنامه سازی کودک خوب کار کرده ایم حتی در حوزه جوان و بزرگسال هم اتفاقات خوبی افتاده است اما برای نوجوانان کمتر کار شده است. این برنامه هم با فضا و نگاهی رفاقتی تولید شده است، رفاقت نوجوان با خدا و اهل بیت و پدر و مادرش و برهمین اساس هم سوژه‌ها تعریف شده و در برنامه حضور پیدا می‌کنند و افرادی شاخص که مثلاً درشطرنج و یا در فعالیتی موفق بوده‌اند به برنامه دعوت می‌شوند و از موفقیت‌های خود می‌گویند.

وی با اشاره به اینکه نوجوانان محور اصلی برنامه هستند، تاکید کرد: تیتراژ برنامه هم توسط گروهی از نوجوانان با نام «صفیر عشق» ساخته شده است و فاطمه کیاپاشا بوده و مرتضی پرنیان آن را اجرا می‌کنند. خدا را شکر استقبال از این برنامه در شبکه امید هم تاکنون خوب بوده است.

قمی در پایان درباره امکان ادامه ساخت این مجموعه نیز گفت: در حال حاضر فصل اول این مجموعه از شبکه امید پخش می‌شود صحبت‌هایی برای ساخت فصل‌های بعدی شده اما هنوز به قطعیت نپیوسته است.