پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: نزدیک به دو سال و نیم می‌شود که هیچکس برای بازی با من تماس نگرفته است، من به طور کلی بازیگر پر پیشنهادی نبودم اما در کل همان تعداد پیشنهادات هم کمتر از قبل شده است. 

اخبار چهره ها - وی در همین راستا ادامه داد: البته این سالها و ماه‌ها پیشنهاداتی داشته‌ام اما هیچکدام از آنها برایم جذابی نداشتند تا بخواهم در آنها به ایفای نقش بپردازم، نزدیک به پنجاه سال در عرصه بازیگری تئاتر، سینما و تلویزیون فعالیت کردم و همواره منتظر ایفای نقشی بودم که دل مرا راضی کند. 

بازیگر سریال «سر دلبران» درباره علاقه شخصی خود در بازیگری اظهار کرد: من دوست دارم در بازیگری کاری که لذتبخش است را بازی کنم، البته طی این پنجاه سال خوشحالم که می‌توانم از تمام آثارم دفاع کنم زیرا از هیچ کاری ناراضی نیستم و وقتی به کارنامه کاری خود در گذشته می‌نگرم هیچ اثری مرا پشیمان نمی‌کند. 

وی در همین رابطه اذعان کرد: دلیل وسواس من برای انتخاب نقش کاملا شخصی است، همیشه گزیده کار بوده‌ام و به همین دلیل دوستان می‌دانند که برای چه نقش‌هایی به من فکر کنند زیرا هر نقشی را در هر اثری بازی نمی‌کنم و البته که از این انتخاب خوشحالم. 

این بازیگر پیشسکوت سینما و تلویزیون ادامه داد: طی دو سال و نیم بیکاری چند اثر سینما، چندین سریال و تله فیلم را نپذیرفته‌ام، بعدها که آن آثار را دیدم به خودم گفتم که اشتباه نکرده‌ام و از اینکه در آن آثار بازی نکردم راضی هستم، کار برای بازیگر دو جنبه مالی و روحی دارد، هر بازیگری برای پذیرش و یا عدم پذیرش نقش منطق شخصی خود را دارد و برای من هم ارزش و اعتبار نقش بسیار مهم است.

وی با اشاره به اهمیت نقش برای حضور در آثار تصویری اذعان کرد: واقعیت امر ترجیح من بیکاری است به جای اینکه در هر اثری بازی کنم زیرا حوصله بازی در آثار ضعیف و کم کیفیت را ندارم. 

کاسبی با اشاره به دلیل دلیل کم کاری خود طی سالهای گذشته خاطرنشان کرد: واقعیت اینکه پیشنهادات نسبت به گذشته خیلی کمتر شده است، برخی مواقع هم اگر پیشنهادی باشد مورد پسند من قرار نگرفته و ترجیح داده‌ام که در آن کار بازی نکنم. البته من همیشه در زندگی امیدوار بوده و توکلم به خدا است و همچنان به آینده امیدوارم.