به گزارش افکارنیوز،

پدیده اکران آنلاین در سینماهای کشور شاید تا چهار ماه پیش پدیده ای نوظهور و بحث برانگیز محسوب می‌شد اما با تعطیلی طولانی مدت سینماها ورق برای این مدیوم از اکران برگشته و هم اکنون بسیاری از آثار سینمایی در چرخه اکران آنلاین قرار گرفته اند. 

اخبار فرهنگ و هنر - مشکل عمده اکران آنلاین طی چهار ماه گذشته قاچاق راحت و بدون مشکل این آثار در شبکه های ماهواره ای است، اتفاقی که داد کارگردانانی همچون عباس رافعی، سیروس الوند و سایر کارگردانان اکران کننده آثار در چرخه اکران آنلاین را در آورده است. 

این روزها شبکه های ماهواره ای به راحتی نسخه های مختلفی از فیلم های اکران آنلاین را در دسترس مخاطبان گذاشته اند، اتفاقی که بدون شک نابودی و شکست پدیده اکران آنلاین را در پی خواهد داشت. 

حال با وجود تمام این مشکلات فیلم سینمایی « بهت » ساخته عباس رافعی به عنوان دهمین فیلم چرخه اکران آنلاین وارد سینما شده است، فیلمی که متاسفانه بسیار زود نسخه قاچاقش در فضای مجازی به انتشار رسید تا شاید در گام های بعدی کارگردانان و تهیه کنندگان با احتیاط بیشتری وارد چرخه اکران آنلاین شوند. 

فیلم سینمایی «بهت» فیلمی به کارگردانی و نویسندگی عباس رافعی و تهیه کنندگی محمد نشاط است. داستان این فیلم درباره زوجی است که از قشر متوسط ایران امروز، پس از ۲۰ سال فراق اکنون که همدیگر را یافته اند برای تحکیم این عشق، سرنوشت بچه هایشان را با زوجی از طبقه پایین جامعه گره می‌زنند، غافل از اینکه این آغازی برای فروپاشی هر ۲ خانواده است.

فیلم بهت به کارگردانی عباس رافعی در سال ۱۳۹۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و اجتماعی می‌باشد. در این فیلم مهتاب کرامتی ، رعنا آزادی ور، علیرضا آقاخانی، محمدرضا رهبری به هنرمندی پرداخته‌اند.

هم‌اکنون «بهت» در ۸۵ دقیقه و با قیمت بلیط ۱۵ هزار تومان در اختیار کاربران سامانه‌های VOD قرار گرفته است. نکته عجیب قاچاق همزمان آن در کانال‌های تلگرامی است که حتی هم‌اکنون می‌توان آن را بارگیری کرد. البته تلاش های فراوانی برای جلوگیری از نسخه قاچاق فیلم ها در داخل کشور صورت گرفته اما هنوز راه مشخصی برای مبارزه با این مشکل در خارج از مرزها وجود ندارد. 

حال باید دید انتشار نسخه قاچاق آثار سینمایی در چرخه اکران آنلاین تا چه حد بر توان کارگردانان و تهیه کنندگان بر ادامه این چرخه تاثیر می گذارد، آیا سینما به زودی شاهد ارائه یازدهمین فیلم اکران آنلاین خواهد بود یا این چرخه در همین جای کار متوقف می شود.