به گزارش افکارنیوز ، منیژه قنائیان پژوهشگر و روان شناس در کتاب «چهره های اردویی ایران» به شرح تجربیات اردویی ۴۳ نفر از مربیان بعنوان تجربه نگاری که حاصل یک سال جمع آوری و مصاحبه با ۱۵۰ مربی می باشد، پرداخته است.

اخبار فرهنگ و هنر - در ادامه با این کتاب بیشتر آشنا می شوید:

اهداف این کتاب : 

تجربه نگاری 

الگو سازی 

انتقال تجربیات 

مستند سازی خاطرات 

تبیین جایگاه فاخر اردو در فرایند تعلیم و تربیت نسل جدید

ایجاد سازو کار انتقال تجربه نسل قدیم مربیان به نسل جدید

شرح موضوع : بیان تجارب، پیشنهادات و خاطرات اردویی 43 چهره-ی پیشکسوت اردویی کشور 

نشر : بهنام قلم 

تاریخ نشر: جلد اول تابستان 99 

تیراژ 1000 جلد 

مولف : منیژه قنائیان 

ناظر: سید خلیل رفیعی طباطبایی

از کتاب «چهره های اردویی ایران» طی مراسمی رونمایی شد. این مراسم  با سخنرانی و خیر مقدم سید خلیل رفیعی طباطبایی مدیرعامل هتل بزرگ ارم و ناظر تولید کتاب شروع شد.

در ادامه منیژه قنائیان مولف و نگارنده از تلاش و جمع آوری زمان برکتاب برای تولید مجموعه سخنرانی نمودند ، مولف ضمن انتقاد از مسئولین متولی اردویی در کشور که هیچ گونه همکاری و حمایت از تولید کتاب کردند تولید این کتاب را با هزینه شخصی افراد بیان نمودند .

سید علی گوهری پیش کسوت اردویی در سخنان خود از جمع اوری خاطرات و تجربیات پیش کسوتان در کتاب تقدیر نمودند و اعلام نمودند این کار باعث پیوند نسل قدیم و جدید در انتقال تجربیات میشود. 

حمیدرضا پرنده مربی اردویی سازمان دانش آموزی با اجرای سرودهای دانش آموزی فضای رونمایی را عوض نمودند .

جعفر صابری، مدیرعامل انتشارات آشتی ضمن اهدا لوح سپاس از این حرکت جدید آمادگی خود را جهت حمایت و گسترش فرهنگ اردویی اعلام نمود.

اسحاق به منش پیشکسوت اردویی هم در سخنرانی خود به انتقال تجربه و استفاده روشهای صحیح تربیت اسلامی در اردوها اشاره نمودند .

 رحمت الله رضایی پیشکوست اردویی هم در سخنان خود ضمن تبیین فلسفه اردو و حمایت مسئولین از فرهنگ اردو برای تربیت نسل جوان تاکید نمودند .

در آخر رونمایی از کتاب با حضور مولف و گوهری و صائبی از مربیان اردویی انجام پذیرفت.

چهره های اردویی ایران