به گزارش افکارنیوز،

برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان و توقف فعالیت های اقتصادی به واکاوی بحران بیکاری جوانان در سطح جهانی که به دنبال شیوع این بیماری به وجود آمده است، می پردازد.

اخبار فرهنگ و هنر - بر اساس آخرین گزارش ها، حدود ۳۰۵ میلیون نفر در سراسر جهان در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ شغل خود را از دست داده اند. سازمان بین المللی کار وابسته به سازمان ملل پیش بینی می کند که ۱.۶ میلیارد کارگر اقتصادی غیررسمی ممکن است معیشت شان به خاطر ویروس کرونا دچار خسارت شدید شود. بسیاری از کشورها توسعه یافته مانند ایالات متحده و تعدادی در اروپا در زمره آنهایی هستند که گرفتار مصیبت بیکاری جوانان شده اند در حدی که این معضل از رکود بزرگ دهه ۱۹۳۰ میلادی تاکنون بی سابقه بوده است.

این برنامه همچنین به دشواری های پیدا کردن شغل برای جوانان حتی با داشتن مدارک تحصیلی می پردازد و همچنین تاثیرات منفی این موضوع را روی نسل های آینده که به دنبال آموزش خوب برای یافتن یک شغل مناسب هستند، مورد بررسی قرار می دهد.

برنامه «شکاف اقتصادی» با بررسی موارد فوق، با اجرای مهدیه اسماعیل پور، کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبان گردانی، روزهای دوشنبه ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن سه شنبه ساعت ۳:۳۰ و ۱۳:۳۰ روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود.