به گزارش افکارنیوز،

مرتضی شایسته ، پیرامون انصراف مجدد فیلم سینمایی « شنای پروانه » از چرخه اکران گفت: طی جلسه امروز شورای صنفی نمایش با سازندگان این اثر، رسول صدرعاملی درخواست توقف اکران فیلم سینمایی «شنای پروانه» را داشت که شورا نیز با این درخواست موافقت کرد.  

اخبار فرهنگ و هنر - وی درباره زمان مجدد اکران فیلم سینمایی «شنای پروانه» اظهار کرد: به امید خدا این فیلم در شرایطی بهتر بار دیگر به چرخه اکران باز خواهد گشت، پیش بینی ما و سازندگان آن اکران نوروزی سال ۱۴۰۰ است. این فیلم تنها امروز روی پرده نقره‌ای خواهد رفت و اکرانش از فردا متوقف می‌شود.  

دبیر شورای صنفی نمایش دلیل اکران مجدد این فیلم را اینگونه تصریح کرد: گروه تولید و پخش شنای پروانه آن را در زمانی سخت به چرخه اکران وارد کردند و توانستند با عمل باعث حضور مخاطبان در سینما شوند، از نظر شورای صنفی این اقدام بسیار ویژه و پسندیده بوده و به همین دلیل این فیلم مستحق اکران در زمانی بهتر است.  

شایسته با اشاره به حضور آثار جدید در چرخه اکران سینمای سال ۹۹ خاطرنشان کرد: فیلم‌های زیادی برای اکران درخواست داده اند، ما نوید این را می‌دهیم که سینماها به زودی شاهد اکران آثار بسیار خوبی خواهند بود و مخاطبان می‌توانند بار دیگر آثاری با کیفیت در سینما تماشا کنند.