به گزارش افکارنیوز،

سرانجام بعد از حواشی و مشکلات فراوان سینماها از اول تیر ماه سال جاری بازگشایی شدند، فعالیت سه ماهه سینماها اما طی تابستان سال جاری نشان داد که مخاطبان همچنان با حضور در سالنهای سینما آشتی نکرده اند. 

اخبار فرهنگ و هنر - بازگشایی سینما‌ها موافقان و مخالفان خاص خود را دارد، برخی این اقدام را زود می‌دانند و نسبت به رعایت بهداشت احساس نگرانی می‌کنند، برخی نیز بازگشایی سینما‌ها را بلامانع دانسته و آن را امری طبیعی در ایام پساکرونا می‌دانند، در هر صورت فروش آثار سینمایی بیشتر نظر منتقدان بازگشایی را به اثبات می رساند. 

برای اهالی سینما و تماشاگران این هنر بدون شک لذت تماشای فیلم در سالن سینما و در کنار نزدیکان خود تجربه‌ای است که به هیچ وجه با پدیده اکران آنلاین و یا پدیده‌هایی این چنین ایجاد نمی‌شود، به همین دلیل اکران در سینما‌ها می‌تواند با توجه به دوری چهار ماهه مردم از این هنر با استقبال خوبی روبرو شود.

سینماها با اکران دو فیلم موفق جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم آغاز شد، «شنای پروانه» و «خوب بد جلف» هر دو در جشنواره فیلم فجر موفقیت هایی را به دست آورده بودند، همه بر آن بودند که اکران این دو فیلم می تواند جان تازه ای بر بدنه سینما بدمد اما پیش بینی ها درست نبود و این دو اثر در مجموع به اندازه یک فیلم کم فروش سال گذشته هم فروش نداشتند. 

فیلم سینمایی «آقای سانسور» با بازی محمدرضا فروتن بنا به مصوبه شورای صنفی نمایش از بیست و ششم شهریور ماه سال جاری اکران می شود، شاید این فیلم بتواند به عنوان اولین فیلم اکران پاییزه سینما بار دیگر روح از دست رفته سینما را به آن برگرداند. 

حواشی اخیر مربوط به «محمدرضا فروتن» می تواند تیغی دو لبه برای سازندگان این فیلم باشد، از سویی احتمال دارد بنا به بروز این حواشی مخاطبان مشتاق تماشای ستاره دهه هفتاد خود در سینما باشند، و از سویی شاید این جواشی مخاطبان را نسبت به تماشای این اثر پس بزند. 

« آقای سانسور » فیلمی کمدی است که به‌نظر می‌رسد باتوجه به ترکیب بازیگران و فضای فیلم بتواند در چنین شرایطی در جهت جذب مخاطب و رونق گیشه موفق عمل کند. البته سینمای کرونا زده نشان داده که علنا هرگونه پیش بینی در قبال فروش و یا عدم فروش آثار سینمایی ممکن نیست. 

محمدرضا فروتن که پیش از این چند تجربه موفق کمدی در کارنامه خود داشته در این فیلم کنار بهرام افشاری بازیگر مطرح سینمای کمدی این‌ روز‌ها قرار گرفته است. ترکیبی که در نوع خود جالب توجه و کنجکاوی برانگیز است.

به جز محمدرضا فروتن و بهرام افشاری بازیگران دیگری، چون بهاره رهنما ، بهنوش بختیاری، امید روحانی، محمود پاک‌نیت، گیتی قاسمی، امیر کربلایی‌زاده، صحرا اسدالهی، شاهین باباپور، علی ضیایی و بازیگر خردسال آریانا مثنوی در «آقای سانسور» به کارگردانی علی جبارزاده و تهیه‌کنندگی غلامرضا گمرکی ایفای نقش می‌کنند.

همچنین علی مثنوی نیز مجری‌طرح و سرمایه‌گذار این فیلم سینمایی است. پخش کمدی «آقای سانسور» بر عهده نمایش‌گستران است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: تا حالا شده زندگی اطرافیانت رو بدون سانسور ببینی؟!.

حال باید دید با اکران این فیلم کمدی تا چه شاهد بازگشت تماشاگران به سالن‌های سینما خواهیم بود، سالن‌های که در حالت نرمال هم باید تا پایان وضعیت فعلی بیماری کرونا تنها با ظرفیت پنجاه درصدی میزبان مخاطبان آثار سینمایی باشند.