به گزارش افکارنیوز،

برنامه «نقد امروز» به موضوع بررسی وضعیت شبکه ملی اطلاعات اختصاص دارد، در این برنامه مومن نسب عضو شورای عالی فضای مجازی و معصومه نصیری عضو انجمن سواد رسانه ایران همچنین تقی پور انوری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در باره این موضوع گفت و گو می‌کنند.

اخبار فرهنگ و هنر - برنامه «نقد امروز» کاری از گروه فرهنگ و جامعه شبکه رادیویی فرهنگ ساعت ۱۰:۳۰ پخش می‌شود.

برنامه «با کاروان شعر و موسیقی» نیز قطعه «رَستم ازین نفس و هوا» با ترانه سرایی «مولانا جلال الدین محمد بلخی» را بررسی می‌کند که با صدای «علی خدایی» پخش شده است. این برنامه را به تهیه کنندگی یلدا احتشامی ساعت ۱۲:۱۰ بشنوید.

برنامه «در قلمرو فرهنگ» به مناسبت شهادت امام سجاد (ع) با موضوع امام سجاد (ع) و صحیفه سجادیه به تهیه کنندگی امیر رضا راز از ساعت ۱۲:۳۰ از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

برنامه «پرونده» نیز به موضوع حضانت فرزندان دختر و پسر، اصلاحی جدید بر این قانون،سن حضانت و رشد فرزندان، حضانت قیم و سلب حضانت می‌پردازد.

در این برنامه سیده سارا عیوض نژاد وکیل پایه یک دادگستری و خانواده در خصوص این موضوع به تبادل نظر می‌پردازند و در طول برنامه ضمن توضیحات کارشناس برنامه در حوزه موضوعات مطرح شده به بازبینی تعدادی پرونده حقوقی می پردازند و پرونده ساعت ۱۴:۳۰ به تهیه کنندگی رویا ولی زاده پخش می‌شود.

یادآور می‌شود نگاهی تاریخی – فرهنگی به جنگ ایران و عراق و بررسی اتفاقات دوران دفاع مقدس موضوع برنامه «سنگر به سنگر» است که ساعت ۱۵:۱۵ تقدیم شنوندگان رادیو فرهنگ می‌شود.

ویژه برنامه «خطابه دریا» در سوگ شهادت امام سجاد (ع) به موضوع بررسی خطبه‌های صحیفه سجادیه اختصاص دارد، در برنامه «خطابه دریا» کارشناسان به بررسی خطبه‌های امام سجاد (ع) در خصوص یزید می‌پردازند، برنامه «خطابه دریا» که کاری از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است ساعت ۱۵:۳۰ پخش می‌شود.

همچنین آرمان زرگران، استادیار دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو آکادمی جهانی تاریخ داروسازی در برنامه «شفاخانه» که ساعت ۱۶ پخش می‌شود درباره خواص گیاهان دارویی برای پیشگیری از کلسترول خون مطالبی را بیان می‌کند.

برنامه «شفاخانه» با موضوع بازشناسی ظرفیت‌ها و میزان کارآمدی طب سنتی در پیش‌گیری بیماری‌ها به بررسی خواص دارو‌های گیاهی و میوه‌ها می‌پردازد و امروز به بررسی خواص گیاهان دارویی در درمان وپیشگیری از کلسترول خون اختصاص دارد.

 قسمت دوم گفت وگو با محمدرضا دوست محمدی کاریکاتوریست و تصویر ساز در برنامه «وقتی خیال در می‌زند» را از رادیو فرهنگ بشنوید، در برنامه «وقتی خیال در می‌زند» به تهیه کنندگی الهه بیات با نویسندگان، ادیبان و هنرمندان درباره آثار واندیشه هایشان گفت و گو می‌شود. فاطمه داوودیان کارشناس مجری «وقتی خیال در می‌زند» این هفته ساعت ۱۶:۳۰ میزبان محمدرضا دوست محمدی کاریکاتوریست شده و با او گفت و گو می‌کند.

در مجله ادبی ققنوس نیز امروز ساعت ۱۷ با محمد جواد گودینی، نویسنده کتاب زندگی سیاسی دعبل خزاعی گفت وگو می‌شود و در این بخش گزیده اشعار وی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در ادامه ضمن گفت و گو با حجت الاسلام عبدالله حسینی دبیر جایزه بزرگ شعر سال درباره این جایزه و چگونگی برگزاری آن مطالبی بیان می‌شود.

در برنامه ققنوس امروز در سالروز درگذشت استاد عبدالحسین زرین کوب یادی از ایشان خواهد شد.

بررسی مفهوم تنهایی در دنیای مدرن موضوع بحث امشب یاسر هدایتی، مجری کارشناس با امیرعباس علیزمانی، استاد فلسفه دانشگاه تهران در برنامه «در جستجوی معنا» است، این برنامه رادیویی کاری از گروه جامعه رادیو فرهنگ و به تهیه کنندگی محمدرضا حاج‌حیدری دوشنبه‌ها ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

علاقه مندان می‌توانند برنامه‌های این شبکه رادیویی را روی موج اف ام ردیف ۱۶ مگاهرتز و ‌ای ام ردیف ۵۸۵ کیلوهرتز دنبال کنند.