به گزارش افکارنیوز،

حسن صالحی در حاشیه افتتاح طرح پرورش ماهی در قفس سد ایوشان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی سال گذشته در کشور بیش از یک میلیون تن تولید آبزیان در کشور داشته ایم.

وی بیان داشت: از این میزان ۴۰۰ هزار تن از محل آبزی پروری و بیش از ۶۰۰ هزار تن نیز از طریق صید در دریا و اقیانوس تولید شده است.

رئیس سازمان شیلات کشور با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه آبزی پروری در کشور گفت: هم اکنون متوسط مصرف ماهی در کشور پایین بوده و باید با برنامه ریزی لازم این میزان را در کشور افزایش دهیم.

صالحی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه متوسط مصرف ماهی در کشور ۱۰ کیلو گرم است عنوان کرد: این میزان در بعضی استانهای ساحلی کشور ۲۰ کیلو گرم و در برخی استانها مانند لرستان پایین تر از ۱۰ کیلو گرم است.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شیلات لرستان و سازمان شیلات کشور در زمینه تولید ماهی در لرستان عنوان کرد: این اقدام در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان این حوزه و توسعه تولید آبزیان در این استان است.

رئیس سازمان شیلات کشور با تاکید بر اینکه لرستان به لحاظ منابع آبی دارای ظرفیت های بسیار مطلوبی است تصریح کرد: باید از این ظرفیت در راستای بهره وری در حوزه پرورش شیلات و آبزیان نهایت استفاده را کرد.