به گزارش افکارنیوز،

هوشنگ بازوند ظهر یکشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان عملکرد بانک های خصوصی در رابطه با عمل به تعهدات خود در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغال زا ضعیف دانست و اظهار داشت: برخی از روسای بانک های خصوصی به این عملکرد ضعیف خود اقرار کرده و گفتند که روسای ما در مرکز دستور می دهند منابع بانکی استان را در استان های دیگر هزینه کنیم.

۸۰ درصد منابع بانکهای خصوصی لرستان در استانهای دیگر صرف می شود

وی هزینه کردن منابع بانک های خصوصی لرستان در استان های دیگر را اقدامی نامناسب دانست و افزود: این اقدامات حتما پیگرد قانونی خواهد داشت به طوری که قبلا شکایتی مبنی بر اینکه بانک های خصوصی استان ۸۵ درصد منابع خود را بیرون از استان صرف می کنند به بانک مرکزی ارائه کرده ایم لذا هیئت نظارت بانک مرکزی در حال بررسی و صحت موضوع است.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه از بانک های خصوصی استان تقاضا داریم از این اقدام خود دست بردارند، اضافه کرد: ۴۴ درصد منابع استان نزد بانک های خصوصی بوده که ۸۰ درصد آن خارج از استان صرف می شود لذا اگر این بانک ها به همین شیوه بخواهند عمل کنند مطمئنا نسبت به تعطیلی آن ها اقدام خواهیم کرد چرا که مردم هم راضی نیستند سپرده هایشان به جای اینکه در اقتصاد استان نقش ایفا کند در اقتصاد استان های دیگر بکار رود.

هتل سازی در مشهد با سپرده های مردم لرستان!

بازوند با بیان اینکه درست نیست که ما در استان پول جمع کرده و آن را به یک بانک خصوصی بدهند که در مشهد هتل بسازد، ادامه داد: انتظار داریم همانگونه که مدیران بانک های خصوصی در مشهد و مازندران برای بردن پول بانک های ما دفاع می کنند مدیران ما نیز برای آوردن پول استان های دیگر به لرستان تلاش کنند و این توقع زیادی نیست و خواسته مردم است.

وی با اشاره به اینکه اگر مردم بدانند سپرده آن ها در جایی خارج از استان سرمایه گذاری می شود آن را از بانک ها خارج می کنند، بیان داشت: بانک های خصوصی لرستان با این اقدام در حق مردم ظلم می کنند و این کار آن ها به معنی خدمت به استان نیست لذا توقع داریم منابع استان در راستای اشتغال زایی و توسعه اقتصادی استان به کار گرفته شود.

هنوز ۲۰ هزار زوج لرستانی در نوبت دریافت وام ازدواج هستند

استاندار لرستان در بخش دیگری از صحبت های خود به اهمیت پرداخت تسهیلات ازدواج در استان اشاره کرد و گفت: این موضوع برای ما از حساسیت زیادی برخوردار بوده زیرا حدود ۲۰ هزار زوج لرستانی در نوبت اخذ وام ازدواج هستند.

بازوند همچنین از عملکرد برخی بانک ها در خصوص عدم پیگیری برای اخذ تسهیلات ازدواج انتقاد کرد و بیان داشت: در مجموع میزان پرداختی های بانک های استان در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج بسیار کم است چرا که با وجود گذشت نیمی از سال تا کنون ۲۲ درصد این تسهیلات پرداخت شده است.

بنابراین گزارش، مقرر شد کارگروهی تشکیل شده و بانک های استان هفت ۱۲ ام کل اعتبارات وام ازدواج را تا پایان مهرماه پرداخت کنند و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان موظف شد این موضوع را به طور منظم پیگیری کند.