روزی که ابراهیم شکوری در تلویزیون گفت فقط ۷ میلیون تومان در حساب باشگاه پرسپولیس است، تن همه فوتبال‌دوستان ایرانی و وطن‌پرستان لرزید. همه با خود گفتند این تیم باید در فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی کند؟ 

همه پول‌ها پیش‌خور شده است
بعد از صحبت‌های شکوری متوجه شدیم حساب باشگاه، جارو شده و کاملاً خالی است. همه پول‌هایی که باشگاه باید به واسطه آنها برنامه‌هایش را پیش ببرد هم پیش‌خور شده است. به این ترتیب سمیعی و مدیران جدید باشگاه باید با حساب خالی تیم را برای فصل جدید لیگ برتر و همین‌طور دیدار حساس فینال لیگ قهرمانان آماده کنند. مسابقه‌ای که دلیل اصلی تنظیم این گزارش است. 

دست‌های خالی
یحیی گل‌محمدی از همین حالا نگران ۲۹ آذر است‌؛ روزی که باید فینال لیگ قهرمانان آسیا را در دوحه برگزار کند. حریف پرسپولیس از دل مسابقاتی که قرار است از آخر هفته در دوحه آغاز شود، انتخاب می‌شود اما هر حریفی باشد، آماده، پرستاره و متمول است و تفاوت‌های اساسی با پرسپولیس خواهد داشت. 

تکرار بازی با النصر؟
چند ساعت مانده به بازی با النصر در نیمه‌نهایی، عیسی آل‌کثیر از بازی محروم شد. حکمی که متأسفانه توسط کمیته استیناف هم شکسته نشد. خیلی‌ها پرسپولیس را بازنده آن بازی می‌دانستند اما بازیکنان نماینده ایران، با غیرت و شجاعت بازی کردند تا پرسپولیس راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شود. النصر از آن روز تا امروز بارها روی اعصاب فوتبال‌دوستان ایرانی راه رفته و با خرج پول زیاد، هر بار با یک شکایت و یک خبر، آرامش را از ایرانی‌ها می‌گیرد. در این سو اما نه پولی هست و نه خبری. نماینده فوتبال ما تنهاست چون نه پول دارد و نه فدراسیون، رئیس و متولی و صاحب دارد که بخواهد از نماینده ما دفاع کند. گل‌محمدی در فینال نه عیسی آل‌کثیر را دارد، نه وحید امیری را و نه احسان پهلوان را. ضمن آنکه او شجاع خلیل‌زاده را هم از دست داده است. شاید او امیدوار است بازیکنانش مانند بازی نیمه‌نهایی، در فینال هم حماسه خلق کنند و همه کمبودها، نارسایی‌ها، نداری‌ها و تنهایی‌ها را با غیرت‌شان بپوشانند. 

نماینده مظلوم ما
بپذیریم نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا بسیار تنهاست. این تیم نماینده فوتبال بی‌پناه ماست. فوتبالی که ماه‌هاست بی‌رئیس و بلاتکلیف طی مسیر می‌کند. اگر تنهایی و مظلومیت نماینده فوتبال‌مان را ببینیم و حقایق پیرامونش را بپذیریم، اجازه نخواهیم داد بعد از قهرمانی تیم، صف مدیران استقبال‌کننده در فرودگاه، طولانی و پرشمار شود. امیدواریم نماینده مظلوم ما با قهرمانی از دوحه برگردد اما آن وقت مدیران بالادستی حق ندارند این موفقیت را به نام خود سند بزنند.