یک مقام ارشد کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) تاکید کرد دهکده ورزشکاران باید امن‌‌ترین مکان در طول بازی‌های توکیو برای ورزشکاران باشد.

توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک و مقامات IOC این هفته سفری به ژاپن داشتند و حمایت خود را از برگزاری بازی‌ها اعلام کردند. آنها در تلاش هستند با وجود بحران کرونا، بازی‌های سال آینده را برگزار کنند.

بیش از 11 هزار ورزشکار قرار است در توکیو حضور داشته باشند و هزاران نفر نیز در پارالمپیک شرکت می‌کنند که همه آنها در دهکده ورزشکاران استقرار پیدا می‌کنند.

جان کوتز نایب‌رئیس IOC که باخ را در سفر به ژاپن همراهی کرده، گفت که از تعداد ورزشکاران در بازی‌های سال آینده کسر نخواهد شد و برعهده میزبان است که محیط امن را برای آنها فراهم کند.

کوتز که ریاست کمیته هماهنگی بازی‌های توکیو را برعهده دارد، اظهار داشت: ما باید این اطمینان را داشته باشیم که دهکده ورزشکاران محیط امنی برای آنها خواهد بود. ورزشکاران هم باید اطمینان داشته باشند محیط امن است.

براساس اعلام این مقام مسئول، ورزشکاران در طول بازی‌های آسیایی نمی‌توانند تمام مدت را در دهکده اقامت کنند.

کوتز عنوان کرد: ورزشکارانی که مسابقه‌شان به پایان می‌رسد بعد از یکی دو روز باید دهکده را ترک کنند و به کشورشان برگردند. مدت اقامت طولانی مشکلات را در دهکده افزایش می‌دهد.