بدون شک مهم‌ترین دیدار فوتبال ایران، دربی سرخابی‌های پایتخت است؛ البته برای هواداران دو تیم هم قطعاً همین‌طور است و آنها دوست دارند در دربی بازنده نباشند. استقلال با ۱۸ امتیاز صدرنشین است و شرایط خوبی دارد ولی پرسپولیس با ۱۱ امتیاز و ۲ بازی کمتر با ۳ مساوی متوالی قدم به دربی می‌گذارد. اما به خاطر داشته باشید دربی شرایط خاصی دارد و هر تیمی که برتر باشد، لزوماً پیروز میدان نیست.

محمود فکری سرمربی استقلال از همه داشته‌های خود می‌تواند استفاده کند ولی از بین قایدی، مطهری و دیاباته به احتمال زیاد قایدی و مطهری را در پیشانی خط حمله قرار می‌دهد و دیاباته را برای نیمه دوم در آب نمک خواهد گذاشت. 

در آن‌سوی میدان گل‌محمدی هنوز در خط حمله تردید دارد ولی با این وجود مهدی عبدی در خط حمله قرار می‌گیرد و وحید امیری نیز به او کمک خواهد کرد اما نقطه قوت هر دو تیم، درون دروازه‌هاست؛ جایی که رشید مظاهری و حامد لک قرار دارند، دو سنگربانی که خیال هواداران را درون قفس توری راحت کرده‌اند.

با این حال شاید نتیجه مساوی برای استقلالی‌ها نتیجه خوبی باشد چرا که با حفظ فاصله خود با رقیب سنتی به روند خود ادامه می‌دهند اما مساوی برای پرسپولیس زیاد خوشایند نیست و علاوه بر اینکه چهارمین تساوی پیاپی را کسب می‌کند، فاصله‌اش با تیم‌های مدعی زیاد می‌شود. این دومین دیدار بدون تماشاگر دربی سرخابی‌هاست و شاید حساسیت دربی‌های قبل را نداشته باشد اما جنگ دربی و کسب ۳ امتیاز برای هر تیمی به اندازه ۶ امتیاز ارزش دارد.