علی قلی‌زاده  در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام بازیکنان با انگیزه و با انرژی هستند و امیدواریم دل مردم را شاد کنیم. امیدواریم کار به اما و اگر نکشد و می‌رویم که تمام بازی‌ها را پیروز شویم.

وی درباره دیدار مقابل هنگ کنگ تصریح کرد: درست است نام حریف ما هنگ کنگ است، اما فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است. می‌رویم که در مسابقات برنده شویم چه هنگ کنگ باشد چه بحرین و عراق. هیچ مسابقه‌ای آسان نیست. می‌خواهیم اولین قدم را محکم برداریم و پله پله جلو برویم.

بازیکن تیم ملی فوتبال با اشاره به سخت شدن کار صعود ایران گفت: نمی‌توانیم به گذشته برگردیم. تمام فکرمان روی بازی‌ها است و با تمام توان می‌رویم در همه مسابقات پیروز شویم.

قلی‌زاده درباره حضور همزمان خودش و همسرش در تیم‌های مردان و زنان ایران گفت: اولین بار در تاریخ ایران است که همزمان یک زوج در تیم ملی ایران هستند. این باعث افتخار است. برای هر دوی ما یک انگیزه مضاعف است و با هم صحبت می‌کنیم.

وی در خصوص وضعیتش در تیم شارلوا بلژیک و احتمال انتقالش به تیم دیگر گفت: با شارلوا تا سال ۲۰۲۴ قرارداد دارم. چیزی معلوم نیست. تمام تمرکزم روی تیم ملی است. بعد از بازی‌های تیم ملی تصمیم می‌گیرم.

قلی‌زاده خاطرنشان کرد: نباید از این بگذریم که بازیکنان لیگ داخلی هم فوق العاده هستند. نمی‌توان گفت بازیکنان با هم فرق می‌کنند. در تیم ملی همه با هم برابر هستند و فرقی نمی‌کند از کجا هستند.