در کورس قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر ، بین سپاهان اصفهان و پرسپولیس فعلا زرد پوشان نصف جهان با تفاضل گل بهتر در صدر هستند و کوچکترین لغزش یکی از این دو تیم موجب حرکت حریف به سمت قهرمانی می‌شود. هر دو تیم ۷ بازی دیگر دارند که ارزش هر بازی بیش از سه امتیاز است و با توجه به تفاضل گل متفاوت دو تیم، حتی گلهای زده و خورده هم اهمیت زیادی دارد.

اگر پرسپولیس بتواند نتایج خود در دور رفت را مقابل ۷ تیم باقی مانده تکرار کند قهرمانی آنها دور از دسترس نیست. بد نیست بدانید پرسپولیس در ۷ مصاف خود با حریفان آینده در دور رفت ۱۸ امتیاز کسب کرده بود. پرسپولیس موفق به شکست مس رفسنجان، گل گهر سیرجان، فولاد خوزستان، ماشین سازی تبریز، تراکتور تبریز و پیکان شده بود و یک شکست مقابل آلومینیوم اراک داشت که تنها باخت سرخپوشان تا اینجای لیگ هم بوده است.

سپاهان اما مقابل حریفان باقی مانده خود ۱۴ امتیاز در دور رفت گرفته بود. این تیم صنعت نفت، پیکان، ذوب آهن  و استقلال را برد، با فولاد و ماشین سازی تبریز مساوی کرد و به پدیده باخت تا ۱۴ امتیاز از ۷ بازی خود کسب کند که با این جمع و تفریق کار سرخ‌ها آسان تر است؛ هر چند جابجا شدن بازی‌های خانگی تیم‌ها و وضعیت تیم‌ها برای بقا یا کسب سهمیه آسیایی بازی های دور برگشت را کاملا متفاوت می‌کند.