حسین کعبی بازیکن اسبق تیم ملی ایران در خصوص حضور تیم ملی در دور انتخابی مسابقات جام جهانی 2022، در بحرین گفت: قطعا کار خیلی سختی را در بحرین پیش رو خواهیم داشت. امیدوارم در این 4 بازی بتوانیم حریفان خود را شکست دهیم و به دور بعدی رقابت‌ها صعود کنیم. 

وی افزود: فوتبال به قدری پیشرفت کرده که متاسفانه بحرین و عراق برای ما دردسرساز شدند و ما باید در خصوص آنها صحبت کنیم. قبلا این تیم‌ها آرزو داشتند بازیکنان ما را از نزدیک ببینند حالا اوضاع به گونه ای شده که ما باید در خصوص این صحبت کنیم که آیا می‌توانیم از گروه خود صعود کنیم یا نه.

او ادامه داد: ما بازیکنان خوبی را در اختیار داریم هر چند کار برای ما خیلی سخت شده اما می‌توانیم از این مرحله صعود کنیم. به شرطی اینکه همه حمایت کنیم.

کعبی گفت: دیگر فکر کردند به گذشته اهمیتی ندارد. اینکه چرا ویلموتس را آوردیم چرا به عراق و بحرین باختیم چرا اصلا اسکوچیچ سرمربی تیم ملی شد اکنون زمان آن است که از این تیم حمایت کنیم. آرزوی هر سرمربی است که یکی از بازیکنان ما را در اختیار داشته باشد با این ستاره ها  می‌شود هرکاری غیرممکنی را ممکن کرد.

وی در خصوص میزبانی بحرین و حواشی احتمالی که برای تیم ملی به وجود خواهند آورد نیز بیان کرد: اگر همه چیز در زمین فوتبال رقم بخورد هیچ یک از این تیم ها نمی‌توانند ما را به دردسر بیاندازند اما اگر بخواهیم درگیر حواشی شویم به طور حتم بازنده خواهیم شد. 

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال گفت: مطمئن باشید بحرین میزبانی را گرفته تا حاشیه ایجاد کنند و به هر قیمتی که شده است صعود کنند. بازیکنان فقط باید آرامش خود را حفظ کنند و  درگیر حواشی نشوند و تمام تمرکز خود را روی بازی بگذارند تا نشان دهند هیچکس حریف ما در زمین نخواهد شد.

کعبی در خصوص حضور وحید هاشمیان و کریم باقری در کادرفنی و تاثیر آنها اظهار داشت:  دو تن از بزرگان فوتبال روی نیمکت تیم ملی حضور دارند و  می‌توانند نقش پررنگی  ایفا کنند.

کریم باقری را همه قبول دارند

کعبی معتقد است که کریم باقری با توجه به اخلاقی که دارد پرسپولیسی و استقلالی همه او را قبول دارند و مطمئن باشید یک وزنه محسوب می‌شود و این دو با توجه به تجربه‌ بالایی که دارند از هر نظر می‌توانند به بازیکنان کمک کنند. با حضور کریم باقری و وحید هاشیمان و بازیکنانی که در اختیار داریم مطمئن باشید می‌توانیم هر 4 حریف خود را شکست دهیم.

با کریم باقری می توانیم به جام جهانی 2022 قطر صعود کنیم

او در مورد لیست تیم ملی نیز بیان کرد: من در جایگاهی نیستم که بخواهم در خصوص لیست تیم ملی اظهار نظر کنم. تیم ملی مربی دارد و مسابقات لیگ و بازیکنان را رصد کرده و تشخیص داده این افراد به کار او می‌آید. اما بازیکنان لژیونر ما در اروپا بهترین نتایج را کسب کردند و درخشیدند و آرزویی هر مربی است که مهدی طارمی ، سردار آزمون و علیرضا جهانبخش را در اختیار داشته باشد. ما بازیکنانی را در این تیم داریم که می‌توانند در هر دقیقه از بازی کار را برای تیم ملی در بیاورند و به نظرم با توجه به اینکه تیم کاملی را در اختیار داریم کار کادر فنی برای ارائه یک ترکیب ثابت سخت باشد.