مجید نامجومطلق که سال‌ها برای دو تیم استقلال و پرسپولیس بازی کرده است با بیان اینکه اصلی‌ترین رقیب ما عراق و سپس بحرین خواهد بود گفت: بحرین میزبان است و قطعاً چون از لحاظ فنی نمی تواند حریف ایران شود سعی می کند بازی را به حاشیه بکشد و در مقابل این تیم باید بسیار هوشمندانه کار کنیم و اسیر اتفاقات درونی و بیرونی مسابقه نشویم.

وی افزود: اما بازی با عراق اصلاً شبیه بازی با بحرین نیست چرا که عراقی‌ها انصافاً بازیکنان با استعداد و خوبی دارند و ۹۰ دقیقه می جنگند و شما دیدید که در بازی رفت در واپسین دقایق توانستند گل برتری خود را وارد دروازه ایران کنند و سه امتیاز را بگیرندبنابراین باید مقابل عراق محتاط بود و با غیرت و تلاش مثال زدنی موجبات شکست این تیم را فراهم کرد.

هافبک تیم ملی در دهه ۶۰ گفت: از لحاظ فنی عیار بازیکنان تیم ملی بالاتر از عراق و بحرین است و می‌توانیم امتیازاتی که در دور رفت از دست دادیم را جبران کنیم. شما خودتان ببینید ما چقدر لژیونر آماده داریم. بازیکنانی هستند که فراتر از فوتبال آسیا بازی می‌کنند و قطعاً عصای دست اسکوچیچ در این دوره از مسابقات خواهند بود.

نامجو مطلق با بیان اینکه خط حمله تیم ملی نقطه قوت ما محسوب می شود گفت: بازیکنان خطوط سه گانه ما عالی هستند اما انصافاً در خط حمله یک سر و گردن بالاتر از تمام رقبا هستیم و مهاجمانی چون سردار آزمون و مهدی طارمی می توانند دروازه هر حریفی را باز کنند و هر خط دفاعی را به هم بریزند.

مربی پیشین استقلال افزود: اینکه بعضی ها از فهرست تیم ملی ایراد می گیرند کار درستی نیست یعنی در حقیقت الان موقع این حرف‌ها نیست چرا که تیم ملی شرایط بسیار شکننده در جدول رده‌بندی دارد و باید همه با هم یکدل شویم و به فهرست اسکوچیچ احترام بگذاریم و کمک کنیم تیم ملی راهی به مرحله بعدی شود.

وی تاکید کرد: حالا وقت فشار وارد کردن به کادر فنی تیم ملی نیست.

ستاره سابق سرخابی ها در پایان گفت: همانطور که گفتم اگر اسیر حواشی بحرینی‌ها نشویم و مقابل عراق هم جانانه بازی کنیم شک نکنید به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود خواهیم کرد. البته من حضور کریم باقری به عنوان مدیر تیم را هم به فال نیک می‌گیرم و قطعاً می‌تواند کمک حال اسکوچیچ و وحید هاشمیان باشد.