عباس سرخاب   گفت: رویارویی با بحرین کاملاً فرق می کند. سخت ترین بازی ایران مقابل بحرین خواهد بود چرا که بچه ها هم باید از لحاظ فنی و تاکتیکی حریف خود را شکست دهند و هم با اعتماد به نفس بالا کاری کنند که حاشیه سازی بحرینی‌ها ثمری نداشته باشد. شک نکنید تیم‌ ملی اگر بحرین را در منامه شکست دهد در بازی پایانی مقابل عراق  فوتبالی فراتر از آسیا به نمایش خواهد گذاشت و این تیم را هم با شکست بدرقه خواهد کرد تا به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شویم.

سرخاب که خودش در دهه شصت یک مهاجم گلزن بود گفت: بعید می دانم هیچ خط دفاعی در فوتبال آسیا بتواند حریف مهاجمان تیم ملی شود. با وجود سردار آزمون و مهدی طارمی و همچنین با کریم انصاری‌فرد، کاوه رضایی و مهدی قائدی مدافعان حریف برابر ایران روز سختی را پشت سر خواهند گذاشت و به اعتقاد من نقطه قوت تیم ملی در این ۳ بازی خط حمله خواهد بود . اگرچه در بازی اول مهاجمان تیم ملی زیاد هماهنگ نبودند اما مطمئن هستم که مقابل بحرین چهره واقعی خود را به نمایش خواهند گذاشت.

وی اضافه کرد: بچه‌ها باید با غیرت مثال زدنی خود برای تیم ملی و نام ایران فداکاری کنند. چشم میلیون‌ها ایرانی به ساق‌های بازیکنان ما دوخته شده و هیچ چیز به اندازه صعود از این گروه دل مردم را شاد نخواهد کرد.