مهدی عبدی که در نیمه دوم به جای عیسی آل کثیر وارد زمین شد، در دقیقه ۷۸ روی پاس تماشایی امید عالیشاه تک به تک شد و با ضربه ای دقیق قفل دروازه داوود نوشی صوفیانی را شکست. عبدی در محوطه جریمه توپ را با سینه کنترل کرد و ضربه اش به شکلی بود که اثرگذاری نوشی صوفیانی هم مانع از ورود توپ به دروازه نشد.

نکته جالب اینکه عبدی در هفته های اخیر برخلاف ابتدای فصل عملکرد درخشانی داشته و حالا پس از باز کردن دروازه شاهین بندر عامری، ذوب آهن و درخشش در بازی دوستانه، با گلزنی مقابل مس رفسنجان تیمش را در آستانه پیروزی قرار داده است. او در بازی با ذوب آهن نیز تعویض طلایی بود و به برتری پرسپولیس کمک کرد و حالا دوباره سه امتیازی شیرین را به حساب پرسپولیس اضافه کرده است.

برهمین اساس هم مهدی عبدی لقب سولشائرگرفته است. اوله گونار سولسشائریک بازیکن خاص و عجیب برای تیم رؤیایی فرگوسن بود. این نروژی هرگاه کار برای تیم سر الکس فرگوسن سخت می‌شد به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین می‌رفت و گره‌گشایی می‌کرد (شاخص‌ترین آنها زدن گل پیروزی منچستریونایتد در فینال لیگ قهرمانان سال ۱۹۹۹ به بایرن‌مونیخ بود) و حالا باید یک بار دیگر تیم را نجات دهد.

مهدی عبدی هم این موضوع را می داند اما از لقب تعویض طلایی خوشش نمی آید؛ چرا؟ در پرسپولیس گل محمدی درحال حاضر چند بازیکن از آمادگی بالایی برخوردار هستند و هواداران می توانند به کسب نتایج بهتر در ادامه فصل امیدوار باشند.

یکی از بهترین های پرسپولیس در این چند بازی اخیر مهدی عبدی بوده است و البته می توان او را آماده ترین و بهترین گلزن تیم هم درهفته های اخیر دانست. بر همین اساس این مهاجم جوان دوست دارد درترکیب اصلی بازی کند و خوش بدرخشد. لقب تعویض طلایی و سولشائر شاید جالب و دهان پرکن باشد اما برای مهدی عبدی شنیدیم این طور نیست. این جوان خوش استیل می خواهد بیشتر از این بازی کند که به نظر می رسد با انگیزه و آمادگی فعلی چندان هم توقع بی جایی نیست.

البته باید منتظرماند و دید برای بازی سنگین مقابل گل گهرسیرجان بازهم یحیی گل محمدی روی مهدی عبدی به عنوان تعویض طلایی حساب باز کرده است یا می خواهد از او درترکیب اصلی استفاده کند؟