از جمله بازیکنانی که در هفته‌های اخیر گفته می‌شد قرار است به  استقلال  بیایند اما در نهایت از دیگر تیم‌ها سر در آورده و یا با همان تیم تمدید کردند یکی رضا اسدی بود. بازیکنی که با عدد و رقمی بالا به تیم پرسپولیس پیوست.

فرهاد مجیدی در گزارشش گفت می‌خواستیم با کمک هواداران این بازیکن را جذب کنیم ولی او با عدد و رقمی ۱۲ و ۱۳ میلیاردی جذب تیم دیگری (پرسپولیس) شد. اسدی فصل قبل در تیم سن پولتن در اتریش توپ می‌زد.

یکی دیگر از بازیکنانی که گفته می‌شد قرار است به استقلال بیاید سعید صادقی بود. بازیکن گل‌گهر سیرجان که فرهاد مجیدی قصد داشت او را در پایان قراردادش با این تیم جذب کند ولی صادقی هم با عدد و رقمی بالا با تیم قلعه‌نویی تمدید کرد.

سه بازیکنی که از دست فرهاد مجیدی و استقلال پرید

یکی دیگر از بازیکنان مدنظر استقلال محمدرضا حسینی بازیکن سپاهان بود که او نیز پس از پایان قراردادش با سپاهان تمدید کرد و در اصفهان ماندنی شد. گفته می‌شد حسینی با عددی بالا در آن تیم ماندنی شده است.

غیر از این بازیکنان، بازیکن شاخص دیگری در لیستی که مجیدی مد نظرش بود دیده نمی‌شود که جذب نشده و به تیم‌های صنعتی و رقیب پیوسته باشند. از این رو می‌توان حدس زد که مجیدی با این مشخصات، کدام بازیکنان را در گزارشش مد نظر قرار داده است.