پرسپولیس سه شنبه آینده به مصاف تیم شگفتی ساز استقلال تاجیکستان می رود و امیدوار است با حذف این تیم به یک چهارم نهایی برسد. امید عالیشاه هافبک تکنیکی پرسپولیس اما درباره این دیدار با احتیاط حرف می زند و معتقد است بازی سخت و دشواری پیش روی تیمش است. با بهترین پاسور فصل گذشته پرسپولیس درحالی حرف زدیم که چند ساعت بعد باید همراه تیمش به تاجیکستان پرواز می کرد. متن گفت و گوی خبرورزشی با امید عالیشاه را در زیر بخوانید: 

شنیدیم مُچ پایت پیچیده است. به بازی با استقلال تاجیکستان می رسی؟

بله، مُچ پایم پیچید اما چیز خاصی نبود. الان هم هیچ مشکلی ندارم و راحت می توانم تمرین و بازی کنم.

تو حالا یکی از بازیکنان با تجربه پرسپولیس محسوب می شوی. این دیدار را چگونه می بینی؟

بازی واقعا سخت و دشواری پیش رو داریم. استقلال تاجیکستان یک تیم غیرقابل پیش بینی و پدیده مسابقات لیگ قهرمانان آسیاست. در مرحله مقدماتی مالکیت توپ را به حریف می دادند و درحالی کسی فکرش را نمی کرد زهر خود را می ریختند. بنابراین اصلا حریف آسانی نیست ضمن آن که در کشور خودشان هم بازی می کنند و این کار را مشکل تر می کند.

باید در چمن مصنوعی هم بازی کنید. تمرین کافی برای بازی در چنین زمینی را دارید؟

روی چمن مصنوعی نمی توان خیلی تمرین کرد چون باعث مصدومیت می شود و این هم یک مشکل است. من نمی دانم چرا پرسپولیس به عنوان نایب قهرمان آسیا و بهترین تیم غرب این قاره نمی تواند میزبان باشد. مگر تیم ملی کشورمان میزبان سوریه نبود؟ چرا به پرسپولیس میزبانی ندادند؟ به نظر می رسد برای گرفتن میزبانی پرسپولیس و دیگر تیم های باشگاهی ایران خیلی تلاش نشد و حالا ما باید در زمین چمن مصنوعی دوشنبه به میدان برویم.

کار ناتمام یک ستاره در پرسپولیس!

این صحبت ها به معنای نومیدی که نیست؟ به هر حال همان طور که گفتی پرسپولیس نایب قهرمان آسیاست؟

اصلا و ابدا منظورم این نبود. ما یک تیم حرفه ای و آماده هستیم. یک تیم بسیار قوی و باکیفیت داریم و می خواهیم تا مراحل پایانی لیگ قهرمانان بالا برویم اما اول باید از سد استقلال تاجیکستان عبور کنیم. برای شکست استقلال تاجیکستان همه توان خود را خواهیم گذاشت اما نباید از الان فکر کنیم کار راحت است.

ظاهرا خبرهای خوبی هم از دوشنبه پایتخت تاجیکستان شنیده نمی شود و همه این کشور برای شکست پرسپولیس بسیج شده اند؟

به این اخبار و مسائل توجه نمی کنیم. پرسپولیس در همه این سال ها با چنین شرایطی مواجه شده است. این مربوط به دوشنبه یا استقلال تاجیکستان نمی شود و بارها دیده ایم که برای زمین زدن پرسپولیس بسیج شده اند اما ما قوی تر از آنها در زمین ظاهر شده ایم. این صحبت ها یا مسائل حاشیه ای نمی تواند جلوی خواسته پرسپولیس را بگیرد.

مشکل اصلی پرسپولیس به نظر می رسد مالی باشد. شما هنوز مطالبات فصل گذشته را دریافت نکردید و نفرات جدید هم هیچ مبلغی پس از عقد قرارداد با پرسپولیس نگرفته اند و این اخبار به گوش ما رسیده است.

خیلی دوست ندارم درخصوص مسائل مالی حرف بزنم. به هر حال در این شرایط همه مردم مشکل دارند و ...

امید عالیشاه یکی از بازیکنانی بود که قراردادش با پرسپولیس به پایان رسید و می توانست به راحتی به یک تیم پولدار برود تا آینده اش را بیمه کند اما تو در میان تعجب گفتی پیشنهادی نداشتی و ماندی. واقعا پیشنهادی نداشتی؟

من ۲۹ ساله هستم اما خیلی زود وارد فوتبال حرفه ای شدم و به هرحال تجربیاتی بدست آوردم. باید روی حرف های خودم تمرکز کافی داشته باشم. صحبتی نکنم که یک عده ای را برنجاند و به همین خاطر گفتم پیشنهادی ندارم!

پس پیشنهاد داشتی؟

من به شما می گویم همه بازیکنانی که درپرسپولیس فیکس بازی می کنند یا حتی ذخیره هستند پیشنهاد داشته و دارند. پرسپولیس تیم بسیاربزرگی است که بازیکنان و مربیانش را روی سرو دست می برند. بنابراین پیشنهاد داشتن من یا همبازیانم چیز عجیبی نیست اما دلم می خواست بمانم. ترجیح من ماندن در پرسپولیس بود و خدا را شکر همین طور هم شد.

اما کمی با تأخیر تمدید کردی. تو و مهدی شیری کمی دیرتر از بقیه تمدید کردید؟

من الان به شما می گویم که مرتب با آقا یحیی (گل محمدی) در ارتباط بودم و از اول هم می خواستم تمدید کنم اما کُرونا گرفتم. سرمربی تیم جریان من را می دانست و به همین خاطر نمی توانستم به باشگاه بروم و تمدید کنم. زمانی که حالم بهتر شد رفتم و بدون مشکل تمدید کردم و ...

عشق به پرسپولیس و هواداران و اینکه کاپیتان دوم تیم هستی به کنار اما یک دلیل دیگر برای تمدید قراردادت بگو که تا به حال به آن در رسانه ها اشاره ای نکرده ای؟

(بعد از کمی تأمل) من اینجا در پرسپولیس فقط یک کار ناتمام دارم و به همین خاطر تمدید کردم.

کار ناتمام؟! بیشتر توضیح می دهی؟

قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا کار ناتمامی است که من و همبازیان و مربیانم دنبال آن هستیم. این یک هدف بزرگ است که باید تحقق پیدا کند. هر بازیکنی برای خود یک رؤیایی دارد که برای رسیدن به آن هدف گذاری می کند. ما دو مرتبه در این سال ها به فینال آسیا رسیدیم اما به دلایلی نتوانستیم قهرمان شویم. البته تأکید می کنم باید پله پله پیش برویم. الان مهم ترین بازی ما با استقلال تاجیکستان است و فقط و فقط روی این مسابقه باید تمرکز کنیم. بازهم تکرار می کنم یک بازی بسیار سخت و دشوار پیش روی ماست و باید هوشیار و متمرکز باشیم.

می دانم چند ساعت دیگر پرواز داری و باید وسایلت را جمع کنی و کلی کار داری. بیشتر وقت تو را نمی گیرم و فقط می خواهم نتیجه بازی با استقلال تاجیکستان را پیش بینی کنی؟

اهل پیش بینی نیستم اما بنویسید پرسپولیس با تمام وجود و انرژی مثبت هواداران برای پیروزی خواهد جنگید.