جعفر مختاری‌فر پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره تقابل استقلال و الهلال عربستان در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: من بازیکنان جدید استقلال را ندیده‌ام که بتوانم درباره آن‌ها نظر بدهم. این بازی به نظر من شرایط خاص خودش را دارد و فکر می‌کنم اگر  خط دفاع حواسش را جمع کند استقلال می‌تواند نتیجه لازم را کسب کند.

او در مورد وضعیت خط حمله استقلال و در پاسخ به این سوال که مهاجمان استقلال می‌توانند در مقابل الهلال عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته باشند، تاکید کرد:‌ بله، اگر دفاع کار خودش را انجام بدهد و با خط حمله هماهنگ بشوند، می‌تواند اتفاقات خوبی در بازی مقابل الهلال رخ دهد و شاهد موفقیت شاگردان مجیدی در زمین باشیم.

پیشنهاد تاکتیکی به استقلال برای بازی با الهلال

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره وضعیت تیم الهلال عربستان و بازیکنان گران‌قیمتی که این تیم به خدمت گرفته است، گفت: به نظر من  که پول، فوتبال نمی‌آورد. باید دید بازیکنان الهلال فوتبالی که بازی می‌کنند به چه شکل است. الان الهلال بازیکنان مختلفی گرفته است و  شاید این بازیکنان نتوانند کیفیت خوبی از خودش نشان دهند. با توجه به شرایط موجود امیدوارم استقلال برنده این بازی باشد.

مختاری‌فر درباره عدم دریافت مطالبات بازیکنان استقلال و تاثیر آن در روحیه آن‌ها خاطرنشان کرد:‌ این امر ۱۰۰ درصد در شرایط روحی و روانی بازیکنان تاثیرگذار است و امیدوارم این مساله هر چه سریع‌تر برطرف شود.

او در پایان درباره حضور گابریل پین در کادر فنی تیم استقلال و در پاسخ به این سوال که آیا این مربی می‌تواند شرایط فنی آبی‌ها را تغییر دهد، تاکید کرد: تاثیر حضور پین در استقلال، طی گذر زمان و در نتیجه‌گیری تیم مشخص می‌شود. الان نمی‌توان درباره این مربی ایتالیایی نظر داد و باید ببینیم حضور او در استقلال چه اتفاقاتی را رقم خواهد زد.