محمد حسین کنعانی زادگان ، مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان درباره پیروزی این تیم برابر لبنان گفت: خدا را شکر. بازی خیلی سختی را پشت سر گذاشتیم. هر بازی برای ما یک فینال است و امیدوارم مقاب سوریه نیز پیروز شویم.

کنعانی زادگان درباره مشکلات تیم ملی در لبنان گفت: زمین تمرینی مناسبی در اختیار ما نگذاشته بودند. روز اول تمرین در لبنان مچ پایم پیچ خورد و به دلیل این که زمین مصنوعی بود، من و بقیه بازیکنان با احتیاط تمرین می‌کردیم. روز بازی هم دیدیم که شرایط چمن خوب نبود.اما ما هم قسم شده بودیم و می‌دانستیم که دعای ۸۰ میلیون هوادار پشت ما است. خدا را شکر که توانستیم ببریم. در نیمه اول بازی خوبی ارائه کردیم، اما در نیمه دوم توانستیم گل بزنیم.

مدافع تیم ملی افزود: شرایط جوی خیلی بد بود و وقتی یک گل عقب افتادیم، توانستیم به بازی برگردیم. به تدریج لبنانی‌ها خیلی دفاعی بازی کردند. ۷، ۸ بار کادرپزشکی این تیم وارد زمین شد و در دقایق پایانی حتی اعضای کادرپزشکی این تیم هم وقت تلف کردند و خیلی آرام از زمین بیرون رفتند. تیم حریف با ۷ نفر مشغول دفاع بود. خوشحالیم که توانستیم دل مردم را با برد شاد کنیم.

او درباره گل لبنان گفت: بازیکن حریف می‌خواست توپ را سانتر کند که از بالای سر دروازه بان ما به گل رفت. فکر می‌کنم توپ به اوت رفته بود، اما وی‌ای آر نمی‌توانست آنجا را به خوبی بررسی کند.

کنعانی زادگان درباره بازی سازی مدافعان تیم ملی گفت: کنار بازیکنان بزرگی مانند سید جلال حسینی و شجاع خلیل زاده بازی کردم و از آن‌ها خیلی چیز‌ها یاد گرفتم. به ویژه در فصولی که چند قهرمانی پشت سر هم با پرسپولیس را تجربه کردیم، خیلی پیشرفت کردم و مربیان خوبی مانند اسکوچیچ با تمرینات و آنالیز خوب خودشان به ما کمک می‌کنند تا پیشرفت کنیم. فکر می‌کنم در میان تیم‌های آسیایی بهترین عملکرد دفاعی را داشته ایم. 

او درباره جو تیم ملی عنوان کرد: بازیکنان شرایط خوبی دارند. تیم ملی مانند یک خانواده است دعای ۸۰ میلیون مردم ایران پشت سر ما است. دست عزیزی خادم خالی است، اما امیدوارم هر شخص و نهادی که می‌تواند به تیم ملی کمک کند، این کار را انجام دهد. شرایط مردم به خاطر مسائلی مانند کرونا خیلی بد است. از رئیس جمهور دعوت می‌کنم به اردوی تیم ملی بیاید و با تمرین کند. این کار برای ما قوت قلب می‌شود. مردم ما با فوتبال زنده هستند و صعود به جام جهانی دل آن‌ها را شاد می‌کند. عزیزی خادم تنها است و از هر کسی که می‌تواند، می‌خواهم به رئیس فدراسیون کمک کند. 

کنعانی زادگان خواستار حمایت از عزیزی خادم شد

 

مدافع تیم ملی درباره بازی با سوریه گفت: زمینی که باید در آن با سوریه بازی کنیم، خیلی بد است. با این حال چنین مسائلی نمی‌تواند جلوی پیروزی‌های ما را بگیرد و ما برای برد به زمین می‌رویم تا صعودمان به جام جهانی را قطعی کنیم.