علی خسروی ، پیشکسوت داوری کشورمان در حاشیه دیدار پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس با هنرمندان در حمایت از بیماران سرطانی اظهار داشت: امروز پانزدهمین دوره از مسابقات خیرخواهانه پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس با تیم هنرمندان است که برای بیماران سرطانی برگزار شد. خیلی از پهلوانان و پیشکسوتان ورزشی امروز در این مسابقه حضور پیدا کردند. من از این موضوع بسیار خوشحال هستم. من سال ۱۳۹۳ دچار سرطان روده شدم و با انرژی‌های زیادی که گرفتم و روحیه بالایی که داشتم، موفق شدم آن بیماری را شکست دهم. هر بیماری که به سرطان مبتلا شده است، بداند که می‌تواند آن را شکست دهد و فقط باید امید را در خودشان زنده نگه دارند.

پیشکسوت داوری کشورمان درباره عملکرد داوران در رقابت‌های این فصل لیگ برتر بیان کرد: الحق و الانصاف داوری‌ها امسال بسیار خوب بوده اند. در بعضی از بازی‌ها اشتباه داوری وجود داشته، اما تاثیرگذار نبوده است. به نظر من آن تعداد داوران با تجربه‌ای که در آزمون قبول نشدند، انگیزه‌ای برای داوران جوان به وجود آوردند تا در لیگ دیده شوند. امیدوارم روند داوری همچنان خوب دنبال شود. من از نیمکت تیم‌ها خواهش می‌کنم کمتر به داور اعتراض کنند؛ زیرا اثر کاملا منفی می‌گذارد. به نظر من تیم‌هایی که با سر و صدا می‌خواهند نتیجه بگیرند، دیگر دستشان برای داوران رو شده است و نمی‌توانند نتیجه بازی را به نفع خودشان برگردانند.

علیرضا فغانی برکت فوتبال ایران است

خسروی در خصوص بازگشت فغانی به ایران و این که قرار است رقابت‌های لیگ را در تعطیلات قضاوت کند نیز گفت: علیرضا فغانی برکت فوتبال ایران است. او چند سال پیش تصمیم گرفت که به خارج از ایران رفته و در کشور استرالیا قضاوت کند. در این مدتی که در مرخصی است، به ایران می‌آید و این برای فوتبال ما خیلی خوب است که او قضاوت می‌کند. به نظر من امثال فغانی و بنیادی فر لیاقت قضاوت در خارج از ایران را دارند و امیدوارم به آن‌ها اجازه داده شود که در مسابقات بین المللی حاضر شوند.

او درباره نبود کمک داور ویدیویی در فوتبال کشورمان گفت: فرآیند آوردن سیستم داور ویدیویی در فوتبال خیلی طولانی شده است. مسئولان فدراسیون قبلی می‌توانستند در آن زمان با ۴ میلیارد تومان این سیستم را به ایران بیاورند، اما الان باید ۱۰ میلیارد بدهیم تا بتوانیم این سیستم را به کشور وارد کنیم. جالب است اینفانتینو به ما گفت باید سیستم کمک داور ویدیویی را از ۱۵ کشور مشخص شده خریداری کنیم، اما ۱۳ مورد آن‌ها ما را تحریم کرده اند. پس ما از کدام کشور باید این سیستم را خریداری کنیم! ما چاره‌ای نداریم جز این که از تولیدات داخلی یا کشور‌هایی که ما را تحریم نکرده اند استفاده کنیم و این هم متقاعد کردن فیفا را می‌طلبد. با این وضعیتی که ما در پیش گرفتیم به نظر من تا ۱۰ سال دیگر کمک داور ویدیویی را نمی‌توانیم وارد فوتبال کنیم.