مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی سابق تیم ملی فوتبال ایران با اتهاماتی از سوی ایران رو به رو شده است که این اتهامات به احتمال زیاد باعث شکستن حکم کمیته انضباطی فیفا و پرداخت شش و نیم میلیون یورو به اضافه غرامت به این سرمربی بلژیکی خواهد شد.

یکی از مدارک مورد استناد ایران در پرونده ویلموتس علیه وی در دادگاه عالی ورزش، مصاحبه‌ای از این سرمربی است که او در آن اعلام کرده با توجه به ادامه قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران فعلا به پیشنهادات مربیگری‌ پاسخ نخواهد داد. این مربی که اخیرا هدایت تیم راجا کازابلانکا را بر عهده گرفته است، در دوره‌ای از سوی باشگاه شالکه آلمان به کار دعوت شده بود که ظاهرا به دلیل این که قصد داشته تمام مبلغ قرارداد خود را از ایران دریافت کند، پیشنهاد باشگاه آلمانی را نپذیرفته است.

 

مصاحبه‌ای که کار دست ویلموتس می‌دهد

با توجه به این که او در همین باره اقدام به مصاحبه‌ کرده، این گفت‌وگو به عنوان سوء نیت به پرونده الصاق شده و حالا ایران از وکلای دادگاه عالی ورزش خواسته است با توجه به عمد ویلموتس در عدم پذیرفتن یک شغل تازه مبنای پرداخت غرامت به وی را بر اساس بندی که در قرارداد فی مابین گذاشته شده از چهارسال به یک سال تغییر بدهند.

فدراسیون فوتبال ایران در انتظار شکسته شدن رای شش و نیم میلیون یورویی مارک ویلموتس است که بیش از دو میلیون یورو نیز غرامت به همراه دارد. حکمی که با تلاش وکلای پرونده که حدودا دو و نیم سال پیش برای این پرونده انتخاب شده‌اند رو به شکستن می‌رود.