هواداران پرسپولیس اعتقاد دارند در فصلی که گذشت خط دروازه این تیم پاشنه آشیل آن‌ها بود و داود فنایی مربی دروازه‌بانان این تیم تا آخر فصل نتوانست حامد لک را به‌روز‌های خوبش بازگرداند و از احمد گوهری هم سنگربان شش‌دانگی ساخته نشد. انتقاد دیگر به نحوه بدنسازی این تیم بود، در فصل گذشته پرسپولیس تعداد زیادی مصدوم داشت و بازیکنان زیادی از این تیم دچار آسیب‌دیدگی طولانی شدند و به همین دلیل هم مظاهر رحیم‌پور، مربی بدنساز سرخ‌های پایتخت مورد انتقاد‌های زیادی قرار گرفت و درنهایت سومین عضو کادرفنی که هواداران پرسپولیس به او حمله کردند دست راست یحیی یعنی حمید مطهری بود. کمک اول سرمربی پرسپولیس شاید بدشانس بود که در دوران محرومیت یحیی به کنفرانس مطبوعاتی می‌رفت و هر جمله مربی تیمی که نتوانست ششمین جام پیاپی را برای هواداران این به ارمغان بیاورد مثل پتکی بود که بر آن همه محبوبیت این مربی خوش‌صحبت تبدیل به آوار می‌شد. خیلی‌ها اعتقاد دارند مربیان ایرانی نمی‌توانند در تیمی به‌عنوان نفر دوم دوام بیاورند و وقتش رسیده که مطهری اندیشه‌هایش را در تیمی کوچک‌تر و به‌عنوان نفر اول پیاده کند و یحیی هم نیاز به همفکری تازه دارد، برای مثال زنده هم از گابریل پین و کمک به مجیدی می‌گویند و از طرفی موافقان کادرفنی پرسپولیس اعتقاد دارند این تیم با همین کادر دو بار قهرمان شده و به فینال لیگ قهرمان رسیده است. بااین‌حال به نظر می‌رسد گل‌محمدی با منتقدان کادرفنی همسو شده و با کنار گذاشتن مربی بدنساز و مربی دروازه‌بانان تیمش ثابت کرد بر سر منافع تیمش با هیچ همکاری تعارف ندارد. در ادامه گزارش «فرهیختگان» از تغییر و تحولات در کادرفنی پرسپولیس را می‌خوانید.

فنایی رفت آلین دینکا می‌آید؟

داوود فنایی، مربی دروازه‌بانان پرسپولیس اولین عضو از کادرفنی قرمز‌ها بود که دست یحیی را برای انتخاب مربی جدید باز گذاشت و به او اعلام کرد حاضر است جدا شود. البته تصمیم برای کنار گذاشته فنایی توسط گل‌محمدی چندان هم آسان نبود و سرمربی قرمز‌ها برای اینکه یکی از همراه‌های همیشگی در این سال‌ها را کنار بگذارد ساعت‌ها فکر کرد و با مشورت‌هایی که داشت سرانجام قید همکاری با این مربی را زد. با این جدایی قریب‌الوقوع از آلین دینکا، مربی رومانیایی فصل پیش تراکتور به‌عنوان محتمل‌ترین گزینه جانشینی فنایی نام می‌برند. شنیده می‌شود این مربی شانس زیادی برای همکاری با پرسپولیسی‌ها دارد و به‌زودی هم با این تیم قرارداد می‌بندد حتی عنوان شد که علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ملی‌پوشی که در این فصل مجدد به پرسپولیس بازگشته در صفحه اینستاگرامش این مربی را فالو کرده است، هرچند برخی منابع در تبریز معتقدند این مربی فعالیتی در اینستاگرام ندارد!

شانس کم رفیق کالدرون

روز گذشته زمزمه‌هایی شنیده شد با این عنوان که احتمال دارد محسن سیدی به‌عنوان مربی دروازه‌بانان به کادر یحیی اضافه شود. سیدی در دوره سرمربیگری کالدرون در پرسپولیس هم مربی گلر‌های این تیم بود و در مقطعی از رادوشوویچ به‌جای بیرانوند به‌عنوان دروازه‌بان اصلی تیم استفاده کرد. با توجه به مسائلی که در دوره مدیریت وقت به وجود آمد و با حضور یحیی، کالدرون از پرسپولیس جدا شد احتمال اینکه سرمربی فعلی پرسپولیس بخواهد از کمک کالدرون در کادرفنی اش استفاده کند خیلی کم و شاید غیرقابل‌تصور به نظر بیاید. نکته قابل‌ذکر اینکه سیدی در مقطعی هم با بیرانوند وارد چالش شده بود. البته او در نفت با این دروازه‌بان ملی‌پوش همکاری می‌کرد و شاید مطرح شدن نامش به خاطر همین همکاری این دو در گذشته باشد.

گزینه جانشینی رحیم‌پور هنوز مشخص نیست

مظاهر رحیم‌پور هم با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامی خود، از قطع همکاری با پرسپولیس نوشت البته مربی بدنساز فصل پیش پرسپولیس جدایی‌اش را تصمیم شخصی اعلام کرده است. با جدایی این مربی از دو، سه گزینه خارجی به‌عنوان جانشینی رحیم‌پور یاد می‌کنند. هرچند نامی از مربی برده نشده است و هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست گزینه یحیی برای این پست داخلی است یا خارجی.

تکلیف مطهری فردا مشخص می‌شود؟

حمید مطهری یکی از گزینه‌های سرمربیگری در نساجی مازندران است. مربی جوان پرسپولیس چند روز قبل برنامه‌هایش را به مدیران این باشگاه ارائه داد و قرار است نساجی‌چی‌ها با بررسی برنامه‌های گزینه‌هایشان تا یکشنبه نام مربی جدید این باشگاه را اعلام کنند. یکی از مسائلی که باعث شده تکلیف مطهری تا این لحظه نامشخص باشد احتمال تغییر در مالکیت باشگاه نساجی است. شنیده می‌شود چنانچه تغییرات در مالکیت نساجی به وجود بیاید احتمال این هست که دو طرف (مطهری_مدیران نساجی) در تصمیمات خود تجدیدنظر کنند. درصورتی‌که توافقی بین مربی پرسپولیس و باشگاه نساجی حاصل نشود، او در کادر پرسپولیس و به‌عنوان دستیار اول یحیی به کارش در این تیم ادامه خواهد داد.

پرسپولیس به دنبال جذب دو مربی برای کادر فنی

باشگاه: یحیی امروز لیست کادرش را می‌دهد

برای آخرین وضعیت کادرفنی پرسپولیس با محمدی، معاون باشگاه تماس گرفتیم. او در پاسخ به گمانه‌زنی‌ها درخصوص مربیان دروازه‌بانان و بدنساز پرسپولیس گفت:قرار است گل‌محمدی روز شنبه لیست مربیانی که مدنظرشان قرار دارد را در اختیار باشگاه قرار دهند و ما هم مذاکرات‌مان را با گزینه‌های سرمربی آغاز می‌کنیم.

محمدی درخصوص اینکه باشگاه مشورتی به یحیی درباره مربی خواهد داد یا نه، افزود:باید به آقایان فنایی و رحیم‌پور خسته نباشید بگویم که در این مدت خیلی زحمت کشیدند. باشگاه پرسپولیس درخصوص جدایی این افراد یا اعضای جدید دخالتی ندارد، چون در حیطه وظایف فنی است و در این زمینه سرمربی تصمیم می‌گیرد.