نبود بازی‌ تدارکاتی درد مشترک ورزش ایران است

حامد حدادی ستاره تیم ملی بسکتبال ایران پس از بازی تدارکاتی ملی‌پوشان با تیم ب، توضیح داد: بعد از دو هفته تمرین، اولین بازی تدارکاتی ما بود که یک مقدار در نیمه اول ناهماهنگ بودیم، ولی در نیمه دوم بهتر شدیم و بازی را خوب ادامه دادیم. به هر حال باید به آینده نگاه کنیم و با تلاش کردن بهتر شویم.

او درباره ضعف پست پنج نیز گفت: در پست پنج یکی دو بازیکن خوب و بااستعداد داریم، اما یک مقدار کم‌سن و سال هستند و باید به آن‌ها فرصت بدهیم. به هر حال آخر بسکتبال ما است و باید آینده‌نگری کرد. مربیان هم می‌خواهند به جوانان میدان دهند، بازیکنان خوبی هستند اما باید آینده‌نگری کنیم و روی قدبلندها بیشتر کار شود تا یک پست پنج خوب پیدا کنیم.

کاپیتان تیم ملی ایران درباره تاثیرات کمبود بازی‌های تدارکاتی نیز گفت: هر چقدر بیشتر بازی تدارکاتی داشته باشیم بهتر است. بدون بازی تدارکاتی قطعا به ضرر تیم است، البته شرایط به گونه‌ای است که یا بازی‌ها کنسل می‌شود یا تیم‌های خارجی به ایران نمی‌آیند. شرایط سخت است و باید درک کنیم. تلاش زیاد باید تا به نتیجه برسیم.

نبود بازی‌ تدارکاتی درد مشترک ورزش ایران است

او ادامه داد: همه رشته‌ها مشکل بازی‌های تدارکاتی دارند و این درد مشترک است، فوتبال و بسکتبال هم ندارد. از نظر ارزی مشکل داریم و کار سخت است. خوشبختانه فعلا یک اردوی صربستان داریم که هنوز لغو نشده و بهتر از هیچی است.

حدادی درباره عملکرد فنی سعید ارمغانی به عنوان سرمربی نیز گفت: خیلی زود است درباره آقای ارمغانی صحبت کنیم. او مربی‌ای است که ۲۰ سال خارج از ایران بوده و زمان می‌برد تا خواسته‌ها و دانش خود را پیاده‌سازی کنند. باید فرصت بدهیم تا از علم ایشان استفاده کنیم.

اسطوره بسکتبال ایران درباره مصدومیت خود نیز گفت: دیسک کمر من با تلاش پزشکان و بدنساز تیم ملی بهتر شده است و خدا را شکر شرایط بدنی خوبی دارم. کم‌کم باید به شرایط بازی برگردم. در مجموع از شرایط خودم راضی هستم و روند خوبی را طی می‌کنم. الان دردی ندارم و ان‌شاءالله از هفته آینده فشار تمرینات را بیشتر می‌کنم تا به مسابقات پیش رو برسم‌.

او با اشاره به وضعیت بد سالن آزادی نیز گفت: ما همین یک سالن را داریم و الان می‌بینید که همه تیم‌های ما اینجا کار می‌کنند. از وقتی من به بسکتبال آمدم قول و قرارهای زیادی مبنی‌بر دادن یک سالن خوب در وسط شهر به بسکتبال دادند که این مهم پیش نیامد. باید قدر همین سالن را بدانیم که ۲۴ ساعته چراغش روشن است. کف سالن هم نیاز به ترمیم دارد و باید به این موضوعات توجه کنیم.

حدادی درباره قرارداد فصل آینده خود با تیم سیچوان چین نیز توضیح داد: در شرایط قرنطینه سه سال کار کردم و نصف آسیب‌ها برای همین موضوع است. شرایط در چین سخت است، اما بعد از بازی‌ها کامل فکر می‌کنم تا بهترین تصمیم را بگیرم.