شب گذشته تیم ملی مجارستان دست به کاری تاریخی و بزرگ زد و با کسب برتری پرگل  4-0 در مولینوکس ولوز مقابل ستاره های تیم ملی انگلیس ، به صدر جدول گروه خود در لیگ ملت‌های اروپا رسید. مجارستان هفته گذشته نیز در انگلیس موفق به شکست سه شیرها شده بود، اما دیشب آنها با نتیجه ای پرگل به برتری دست یافتند و روند تاریخی خود را تکمیل کردند. مارکو روسی تاکید کرد زمانی که از دنیا برود، مردم مجارستان دستاوردهای او در تیم ملی را گرامی خواهند داشت.

مارکو روسی گفت: "انگلیس یکی از بهترین تیم های جهان محسوب می شود و من مطمئن هستم که آنها در جام جهانی نیز یکی از مدعیان فتح عنوان قهرمانی خواهند بود. پس پیروزی ما برابر این تیم کمی شبیه به یک معجزه به نظر می رسد. در فوتبال تکرار معجزه هایی از این دست دشوار است. البته که ما خیلی خوشحالیم، اما باید آرامش خود را حفظ کرده و زیاد از حد هیجان زده نشویم. 

احساس غرور سرمربی مجارستان پس از پیروزی پرگل برابر انگلیس

زمانی که این سمت را به عهده گرفتم، به مدیران فدراسیون  گفتم که در دوران مربیگری در تیم ملی مجارستان فردی تاثیرگذار خواهم بود. در حال حاضر احساس می کنم این اتفاق رخ داده است. وقتی بمیرم، مطمئن هستم که در استادیوم های کشور مجارستان یک دقیقه سکوت برقرار خواهد شد. این یک دستاورد خوشحال کننده است."