باشگاه یوونتوس بیانیه صادر کرد/ کسر امتیاز ناعادلانه است

وکلای باشگاه یوونتوس رای اخیر دادگاه استیناف فدرال در خصوص تخلف این باشگاه در اعلام سود‌های سرمایه که به کسر ۱۵ امتیاز منجر شده را ناعدالتی آشکار دانستند. مائوریتزیو بلاکوسا، داوید سانجیورجیو و نیکولا آپا طی واکنشی سریع بعد از اعلام حکم سنگین یاد شده به عنوان وکلای باشگاه یوونتوس، اعتراض خود را اعلام کردند.

در متن بیانیه آن‌ها آمده است: ما معتقدیم که این یک بی عدالتی آشکار در حق میلیون‌ها هوادار یوونتوس است. همچنین این اطمینان را می‌دهیم که اتفاق یاد شده در مراحل بعدی قضاوت، جبران خواهد شد. ما منتظریم تا دلایل ارائه شده درخواست تجدید نظر را به دقت مطالعه کنیم. در عین حال تاکید می‌کنیم که باشگاه یوونتوس و مدیرانش نسبت به نقض قانون عدالت ورزشی اذعان می‌کنند. 

در این بیانیه همچنین اعلام شده که باشگاه یوونتوس ضمن انتظار برای انتشار دلایلی که منجر به صدور این حکم شده، از هم اکنون درخواست تجدید صادر کرده است.

باشگاه یوونتوس بیانیه صادر کرد

دادگاه استیناف فدرال در حالی تخلف یووه را قطعی و این باشگاه را با جریمه ۱۵ امتیازی نقره داغ کرد که بیانکونری قبلا از این اتهام تبرئه شده بود. با این وجود و طبق جریمه‌ای که اعمال شده، یووه تا رده دهم سری A سقوط خواهد کرد تا عملا شانسی برای قهرمانی لیگ و حتی کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نداشته باشد.