احتمال تغییر میزبان سوپرجام اروپا ۲۰۲۳

کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا ( یوفا ) ممکن است امروز چهارشنبه در مورد مکان جدیدی برای بازی سوپرجام اروپا ۲۰۲۳ تصمیم بگیرد. به احتمال زیاد بازی از کازان روسیه به شهر دیگری در اروپا منتقل خواهد شد.

در فوریه ۲۰۲۲ فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و یوفا بیانیه‌ای مشترک صادر کردند که بر اساس آن تیم‌ها و باشگاه‌های روسی از حضور در رقابت‌های بین‌المللی برای مدت نامعلومی به دلیل جنگ اوکراین محروم شدند. در همین راستا تیم ملی روسیه فرصت حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر را از دست داد. در ماه سپتامبر نیز یوفا به تیم ملی روسیه اجازه نداد تا در قرعه‌کشی مسابقات مقدماتی قهرمانی اروپا ۲۰۲۴ شرکت کند.

با وجود تحریم‌های همه جانبه و صحبت‌ها در مورد خروج روسیه از اروپا، کازان شانس خود را برای میزبانی سوپرجام یوفا که حق میزبانی در مارس ۲۰۲۰ را دریافت کرد، از دست نداده است. ولادیمیر لئونوف وزیر ورزش تاتارستان قبلاً در مصاحبه با ریانووستی روسیه اعتراف کرد، یوفا مدت‌هاست که تماس با کمیته برگزاری سوپرجام اروپا در کازان را متوقف کرده است. سوپرجام هنوز پابرجاست، سوپرجام در برنامه ما است، هیچ اظهارنظر رسمی در مورد لغو یا به تعویق افتادن آن وجود ندارد. ما برای برگزاری این بازی آماده هستیم، اگر این بازی در کازان برگزار شود، خیلی خوب خواهد بود. مدت زیادی است که هیچ ارتباطی با یوفا نداشته‌ایم.

احتمال تغییر میزبان سوپرجام اروپا ۲۰۲۳