اخبار جدید از استقلال/ واکنش رئیس کمیته داوران به درخواست استقلال

خداداد افشاریان درمورد درخواست باشگاه استقلال برای استفاده از یک داور خارجی در فینال جام حذفی و بازی با پرسپولیس، اظهار داشت:

لیگ ما بسیار فرسایشی بوده است‌. هم در لیگ برتر، لیگ یک، دیدارهای لیگ دو و جام حذفی تمام زحمات با همه رفتارهای متعارف و نامتعارف، اشتباهات و قضاوت‌های خوب داوری به این نقطه و این مرحله رسیده است. آنچه اکنون در ذهن من، رئیس و تمام ارکان فدراسیون و تمام ارکان فوتبال وجود دارد و در واقع مدینه فاضله ما این است که حق به حقدار برسد و لاغیر به جز این چیزی نیست.

وی افزود: تمام هدف و نیت ما این است که در نهایت تیمی که جام را می‌گیرد یا حذف می‌شود به حق باشد. پشت این مسئله هیچ نیت سوءای وجود ندارد جز اینکه به عدالت رفتار کنیم. بهترین تصمیم این است که من یک داور خارجی بیاورم و پشت این داور خودم را پنهان کنم. هر تصمیمی گرفت چه غلط یا صحیح پشت او بمانم و کار خود را ادامه بدهم.

رئیس کمیته داوران تصریح کرد: بهترین و کوتاه‌ترین راه همین است و من و فدراسیون فوتبال خودمان را هم راحت می‌کنیم اما فینال ایرانی با یک داور ایرانی برگزار خواهد شد.

افشاریان عنوان کرد: بی‌شک اتفاقاتی که می‌افتد جز اینکه داوران ما بازی را قضاوت کنند نیست. این بازی با داوران ما انجام خواهد گرفت اما شاید با توجه به اتفاقاتی که در لیگ افتاد، دربی قبلی، صحنه‌هایی که وجود داشته، فینال جام حذفی را خیلی حساس‌تر کرده است‌. فوتبالی که پرسپولیس و استقلال در نیمه نهایی بازی کردند هم جزء شاخص‌هایی است که به من می‌گوید این بازی خیلی حساس است. من هم سعی می‌کنم با هماهنگی اعضای کمیته داوران یک کوبل بسیار قوی برای این بازی بگذاریم و برای هیچ موردی ریسک نخواهیم کرد‌.

وی عنوان کرد: حتی اگر بشود ۲ کمک داور پشت دروازه بگذاریم تا کمک کنیم‌ حق به حقدار برسد و همه اهالی فوتبال در پایان بازی دل‌نگرانی نداشته باشند.