کسب ۳ مدال طلای بانوان جوان در ماکائو ارزشمند است

امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو درباره نتایج تیم ملی جوانان در یازدهمین دوره این مسابقات و رده‌های سنی قهرمانی آسیا اظهار کرد: مسابقات خوبی بود و بیش از ۳۰۰ ورزشکار از ۳۰ کشور در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند. مسابقات قهرمانی جوانان آسیا همیشه با کیفیت است و اکثرتیم‌های قدرتمند در آسیا حضور دارند. گروه سنی هم مورد توجه همه قرار گرفته است و سعی کردیم تیم خوبی را مهیا و  برای این رقابت‌ها آماده کنیم. خدا را شکر تیم خوبی هم آماده شد و ورزشکاران پرانرژی و پرقدرت در این مسابقات شرکت کرده بودند.

او افزود: نکته خوبی که بتوانیم اشاره کنیم حضور کیفی تیم ملی در این رقابت‌ها بود و با نفرات مشخص شده و برنامه ریزی صورت گرفته در این مسابقات شرکت کردیم و ۱۴ ورزشکار در این رقابت‌ها داشتیم که می‌توانستیم ۱۲ ورزشکار بیشتر هم با خود ببریم. به هر حال این تعداد ورزشکار نتیجه‌ای گرفتند که از دور قبل هم یک مدال طلای بیشتر توانستیم کسب کنیم و جایگاه نایب قهرمانی ساندا و مقام سوم مجموع تیمی را به دست آوردیم و این اتفاق خوبی بود.

صدیقی تصریح کرد:  یکی از اتفاقات خوب این مسابقات که باید به آن پرداخته شود این است که نیمی از مدال‌های طلای این رقابت‌ها را دختران ما به دست آوردند و اتفاق ارزشمندی بود. دختران ما در بخش تالو خوش درخشیدند و ورزشکاران ما ۳ مدال طلا به دست آوردند که در نوع خود یک اتفاق بی نظیر بود. ان شا الله از اینجا به بعد برای بازی‌های آسیایی آماده می‌شویم و کاروان تیم ملی ووشو ۲۷ شهریور ماه ایران را به سمت هانگژو ترک می‌کند. ورزشکاران کوراش ما نیز سوم مهرماه وارد بازی‌های آسیایی می‌شوند.

رئیس فدراسیون ووشو درباره اینکه تیم ملی ووشو بانوان قرار بود اردویی در چین تشکیل بدهد، گفت: نه، بانوان به اردوی چین نمی‌روند و همه ورزشکاران تا بازی‌های آسیایی در ایران حضور دارند که بعد از آن به هانگژو می‌رویم.  

او درباره اینکه ترکیب تیم ملی بانوان و آقایان اعزامی به باز یهای آسیایی هانگژو مشخص است، گفت: نفرات نهایی بخش ساندا هنوز قطعی نشده است و کادر فنی ترکیب تیم را قبل از حضور در این رقابت‌ها اعلام می‌کند.

صدیقی درباره پیش بینی اش از تعداد مدال‌ها در بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: هیچ کس نمی‌تواند پیش بینی کند، اما تلاش خود را می‌کنیم که نتایج دوه گذشته را در هانگژو تکرار کنیم.

ووشو