شاه ماهی نقل و انتقالات از دست پرسپولیس پرید| سعید عزت اللهی قید پرسپولیس را زد

عزت‌اللهی یکی از چهره‌های ویژه بازار نقل‌وانتقالات تابستانه بود. هر چند که در سالیان گذشته هم عزت‌اللهی در بازار نقل‌وانتقالات نامش به میان می‌آمد اما این‌بار به نظر می‌رسید که باشگاه‌ها عزم بیشتری برای جذب این هافبک باتجربه دارند. پرسپولیس جدی‌ترین تیم خواهان جذب عزت‌اللهی بود و در ادامه تیم‌های استقلال و سپاهان هم تصمیم گرفتند تا وارد مذاکره با این هافبک ملی‌پوش شوند تا بتوانند او را برای تقویت خط هافبک خود به خدمت گیرند.

پرسپولیسی‌ها در شرایطی خواهان جذب عزت‌اللهی بودند که هنوز نیم‌فصل دیگر از قرارداد او با باشگاه دانمارکی باقی‌مانده بود و همین مسئله باعث شد تا جذب او برای سرخ‌پوشان پایتخت و البته سایر تیم‌های ایرانی دشوار باشد. در مذاکرات اولیه با مسئولان باشگاه وایله‌کلوب، آن‌ها درخواست 300 هزار یورو برای صدور رضایت‌نامه سعید عزت‌اللهی کردند که با توجه به تعدد مشتریان او در بازار تابستانه، رقم رضایت‌نامه هافبک ایرانی بالا و بالاتر رفت تا جذب او دشوار شود.

علت رفتن عزت اللهی به قطر از زبان خودش

اتحاد کلبا با هدایت فرهاد مجیدی هم دیگر تیم خواهان جذب سعید عزت‌اللهی بود و رقابت 4 تیم برای آنکه بتوانند او را به خدمت بگیرند باعث شد تا قیمت رضایت‌نامه عزت‌اللهی به بیش از یک میلیون یورو برسد! با توجه به اینکه مدیران باشگاه دانمارکی اجازه جدایی آسان را به سعید عزت‌اللهی ندادند و رقم رضایت‌نامه او را افزایش دادند، همین مسئله اختلاف میان طرفین شد و عزت‌اللهی ساز جدایی کوک کرد و در نقطه مقابل، دانمارکی‌ها خواهان تمدید قرارداد او بودند.

در انتظار پایان روزهای سکونشینی عزت‌اللهی

سعید عزت‌اللهی در حالی پیشنهاد تمدید قرارداد خود را از باشگاه وایله‌کلوب دریافت کرد که مسئولان باشگاه دانمارکی هافبک ایرانی را تهدید کرده بودند که در صورت عدم تمدید قراردادش، او تا پایان نیم‌فصل (که پایان قراردادش با وایله‌کلوب باشد) سکونشین خواهد شد. ممارست عزت‌اللهی به عدم تمدید قراردادش باعث شد تا او در 5 هفته ابتدایی فصل جدید لیگ دانمارک جایی در فهرست تیمش نداشته باشد و در شرایطی که هافبک ایرانی سکونشین بود، وایله‌کلوب به صورت متوالی در لیگ دانمارک متحمل شکست می‌شد.

عزت‌اللهی بعد از آنکه شرایط میلاد سرلک در پرسپولیس مشخص شد و او در جمع سرخ‌پوشان پایتخت ماندنی شد و با توجه به مشکلات مالی استقلال و سقف بودجه پر سپاهانی‌ها، تصمیم گرفت تا با مسئولان باشگاه دانمارکی توافق کند و سرانجام بعد از کش‌وقوس‌های فراوان، او امروز (پنجشنبه) قراردادش را با وایله‌کلوب تمدید کرد تا احتمالاً دوره سکونشینی‌اش هم به پایان برسد. طبق اعلام باشگاه دانمارکی، سعید عزت‌اللهی تا پایان فصل جاری قرارادادش را تمدید کرده و این مسئله بدان معناست که احتمالاً او در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه فصل آینده بار دیگر سوژه بازار خواهد بود و با توجه به شرایط به‌وجود آمده، حداقل یک‌فصل بازگشت دوباره‌اش به فوتبال ایران به تعویق افتاد.