نظر مسی درباره رونالدو؛ کریستیانو رقیب من نیست!

مستند «جام‌جهانی مسی: ظهور یک اسطوره» که بخش اولش در تاریخ ۲۱ فوریه ۲۰۲۴ منتشر شد، سفر تماشایی لیونل مسی و تجربه ۵ جام‌جهانی و رسیدن به پرافتخارترین جام فوتبال در سال ۲۰۲۲ را روایت می‌کند. مسی در این مستند از برخی از تجربیات شخصی در تیم ملی کشورش و چالش‌هایی که با آنها روبرو بود حرف می‌زند اما بخشی که این روزها برجسته شده صحبت اسطوره آرژانتینی در مورد رقابتش با کریستیانو رونالدو است.

مسی می‌گوید: «من رونالدو یا هیچ بازیکن دیگری را رقیب خود نمی‌بینم. من همه را همکار می‌دانم زیرا هدف همه ما یکسان است و همه به دنبال پیروزی هستیم. من در مورد خودم صحبت نمی‌کنم. اینکه من بهترین باشم یا نه به مردم بستگی دارد. پدربزرگم یک بار به من گفت: مردها نباید در مورد خودشان صحبت کنند، و من هم وقتی بزرگ می‌شدم این کار را نکردم.»

نظر مسی درباره رونالدو؛ کریستیانو رقیب من نیست!

مسی در سال ۲۰۱۵ نیز به شورت‌لیست گفته بود: «رقابتی نیست. این چیزها را رسانه‌ها ساخته‌اند. هردوی ما می‌خواهیم بهترین عملکردها را برای باشگاه‌هایمان داشته باشیم. مسی در مقابل رونالدو نیست، هیچوقت نبود.»

مسی و رونالدو به مدت دو دهه دنیای فوتبال را تسخیر کرده بودند و رقابت این دو نفر باعث جذابیت هرچه بیشتر فوتبال شد. سالهاست که هواداران جهان بر سر اینکه کدام‌یک بازیکن بهتری است با هم بحث می‌کنند و این بحث هیچوقت به نتیجه نرسید.