به گزارش افکارنیوزمحمد ارزنده در گفتگو با مهر با بیان اینکه همه چیز بستگی به این دارد که قیمت دلار کاهش پیدا کند، اظهار داشت: با این وضعیت دلار و ارز، مسئولین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک زیر بار نمی‌روند که برای ما مربی خارجی بیاورند. مسئولین امر یا باید مشکل را رفع کنند و یا خیلی راحت بگویند که دیگر ورزش نکنید.

وی با بیان اینکه سال آینده مسابقات قهرمانی آسیا و جهان را پیش رو داریم، ادامه داد: با این وضعیت اصلا نمی‌توانیم نتایج خوبی را در رقابت‌های مذکور به دست بیاوریم. می‌خواهیم با افرادی رقابت کنیم که وسط امکانات خوابیده‌اند. ما هم باید هزینه کنیم و مربیان خوب و تراز اول جهان را به ایران بیاوریم.

عضو تیم ملی دوومیدانی تصریح کرد: مسئولین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک فقط در زمان بازی‌ها و رقابت‌های مختلف از ورزشکاران مدال نخواهند. پشت این امر باید کاری صورت گرفته باشد که آنها از ما توقع مدال داشته باشند.

وی افزود: فدراسیون دوومیدانی می گوید، مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با این شرایط ارز زیر بار جذب مربی نمی‌روند و ما هم نمی‌توان این امر را محقق کنیم. به جای این‌ کار خیلی راحت بگویند ما نمی‌توانیم و شما فکری به حال خودتان بکنید. با این شرایط حساب کار دست ما می‌آید. سالیان سال در ورزش جان کندیم، ولی هنوز یک سقف از خودمان برای زندگی نداریم.

" تورم روی درجه هزار قرار دارد، اما حقوق ما هنوز ۳۴۰ هزار تومان است. " ارزنده با بیان این جمله خاطرنشان کرد: با این وضعیت اصلا نمی‌توان نتیجه گرفت. باید فکرم راحت باشد تا بتوانم راحت ورزش کنم. اما در این شرایط باید به فکر کرایه خانه و خرج و مخارج خانواده‌ام باشم و تمرین هم بکنم! جالبتر اینکه باید مدال هم کسب کنم. به خدا ما هرکدام‌مان با این شرایط یک قهرمان جهان هستیم.

وی با باین اینکه با این شرایط اصلا نمی‌توان کار کرد، گفت: هر کسی که بگوید می‌شود، اشتباه می‌کند. مگر می‌شود کرایه خانه داد و مدال هم گرفت؟ همین که امسال راهی المپیک شدیم، شاهکار کردیم.

"رکوردم به سطحی رسیده است که از این مرحله به بعد باید هزینه صرف شود و مربی خوب در کنارم قرار داشته باشد تا بتوانم در مسابقات بدرخشم". عضو تیم ملی دوومیدانی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با ماشاالله، آفرین و احسنت گفتن نمیتوان قهرمان شد. باید مربی خوب، اردوی عالی و ماساژور حرفهای در کنار ما قرار داشته باشند. اگر در این شرایط نتیجه نگرفتیم، میگویم مشکل از ما بود. یک بار برای رضای خدا جلوی بهانه جویی یک ورزشکار را بگیرند.