به گزارش افکارنیوز، سرخپوشان پایتخت که در چند فصل اخیر انواع و اقسام رکوردهای منفی را ثبت کرده اند، در این فصل به دنبال خلق رکوردهای مثبت هستند.

پرسپولیس در این فصل هر ۵ بازی خانگی خود را با برد پشت سر گذاشته و با کسب ۱۵ امتیاز از ۵ بازی در صدر جدول بازی های خانگی قرار دارد. این تیم مقابل تراکتورسازی(۱ - صفر)، مس کرمان(۲ - صفر)، ملوان(۱ - صفر)، فولاد(۳-۱) و گسترش فولاد(۱ - صفر) در آزادی پیروز شده است و در مقابل ۸ گل زده، یک گل دریافت کرده است.

البته باید توجه داشت که در بازی دربی تیم پرسپولیس میهمان استقلال بود و این دیدار به حکم جدول یک بازی خارج از خانه برای پرسپولیس محسوب می شود.

اما سرخپوشان پایتخت با دریافت ۳ گل تا اینجای فصل بهترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارند. پرسپولیسی ها در این فصل هر ۲۷۰ دقیقه یا به ازای هر ۳ بازی یک گل خورده اند که دو گل در نیمه دوم و یک گل در نیمه اول بوده است.

نیلسون کوریا دروازه بان ۳۷ ساله برزیلی نیز در ۶ بازی این فصل دروازه اش را بسته نگه داشته و به همراه محمدباقر صادقی دروازه بان سایپا بطور مشترک رکوردار کلین شیت در این فصل هستند.

سرخپوشان در این فصل روند رو به رشدی داشته اند و با ۱۷ امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفته اند. این در حالی است که پرسپولیس فصل گذشته در این مقطع از فصل با ۷ امتیاز و ۱۰ گل خورده و ۵ گل زده در رتبه پانزدهم قرار داشت.