به گزارش افکارنیوز، سید ابراهیم تهامی در خصوص بازی آینده استقلال مقابل بوریرام تایلند اظهار داشت: «با توجه به نتایج ضعیف استقلال در هفته های گذشته استقلال می تواند با کسب یک پیروزی به روزهای اوجش بازگردد. بنده یک استقلالی هستم و امیدوارم این اتفاق هر چه زودتر رخ دهد. در دنیا هیچ کس استقللی تر از من نیست.»

کارشناس فوتبال کشورمان در ادامه افزود: «استقلال در فصل نقل و انتقالات حمودی که در سمت راست عملکرد بسیار خوبی داشت را از دست داد. همچنین مجتبی جباری هافبک بسیار تأثیر گذاری بود که از این تیم جدا شد مسلماً این تغییرات در ترکیب ثابت این تیم را با مشکلات زیادی رو برو می کند. در فصل نقل و انتقالات بازیکنان جوان از تیم جدا شدند و جای آنها به بازیکنانی رسید که در سن بالا قرار دارند و آن شور و نشاط جوانی در آنها دیده نمی شود.»

تهامی تصریح کرد: ‌ «فتح الله زاده باید به خاطر هواداران پرشمار استقلال و همچنین نتیجه گیری و موفقیت این تیم در پرداختن به افکار شخصی پرهیز کند و مجتبی جباری را به استقلال برگرداند. اضافه شدن این بازیکن می تواند تأثیر بسزایی در نتیجه گیری این تیم داشته باشد. فتح الله زاده در این خصوص نمی تواند احساسات خود را به مردم غالب کند.»

وی در ادامه در خصوص شرایط کنونی استقلال و بازی های ناموفق این تیم در لیگ برتر ادامه داد: «به نظر بنده یک مربی ابتدا باید شهامت داشته باشد و سپس شجاعت در دربی تهران شاهد این موضوع بودیم که هر دو مربی ترسیده بودند.»

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: «گفته می شد که هر ۲ تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس حاضر بودند تمام بازی های لیگ را با شکست سپری کنند ولی در دربی پیروز از میدان خارج شوند که این اتفاق نیافتاد. مسلم است که وقتی چنین مسائلی عنوان می شود هر دو تیم با فشار روبه رو می شوند. به اعتقاد بنده هر دو مربی در داربی ترسیده بودند و این ترس روی بازیکنان هم تأثیر گذاشته بود. نباید فراموش کنیم آن چیزی که اهمیت دارد رضایت تماشاگران است.»

وی در ادامه افزود: «متأسفانه امیرخان آن قلعه نویی سابق نیست بازی های هجومی که در گذشته از تیم های قلعه نویی دیده می شد امروزه دیده نمی شود و می شود آن را به عملکرد تیم در فصل نقل و انتقالات نسبت داد. از دست دادن بازیکنان جوان و جذب با تجربه ها با هر تفکری صورت گرفته اشتباه بوده است. اگر جوان ها می ماندند استقلال هم نیروی جوانی داشت و هم از با تجربه ها سود می برد. در اینصورت بود که در دو سوی سکه استقلال برنده بود.»

تهامی در پایان خاطرنشان کرد: «بنده معتقدم که استقلال همیشه در خارج از خانه عملکرد بهتری داشته است و امیدواریم با یک بازی هوشمندانه استقلال بتواند به موفقیت برسد. به اعتقاد بنده استقلال سربلند از زمین خارج خواهد شد. تجربه نشان داده است که استقلال در خارج از خانه در نوع بازی و کسب نتیجه موفق تر بوده است.»

گفتنی است، دیدار ۲ تیم استقلال تهران و بوریرام تایلند قرار است روز چهارشنبه در چارچوب بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در کشور تایلند پیگیری شود.